به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، سید عباس صالحی در ابتدای سفر به استان فارس در گلزار شهدای شیراز حضور یافت و با اهدای گل به شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
صالحی سپس در جمع خبرنگاران شیراز حضور یافت و در تشریح اهداف سفر به استان فارس گفت: خوشحالم که در آستانه روز بزرگداشت حافظ شیرازی در این شهر حضور یافته ام زیرا حافظ نه تنها افتخار فارس و ایران بلکه فخر انسان و جهان است که توانسته با نگاههای بلندش در نغز، تفکر بلند خود را عرضه کند.
صالحی افزود: در این سفر علاوه بر حضور در مراسم بزرگداشت یادروز حافظ برنامه ای با استاندار فارس برای امضای تفاهمنامه ای به جهت توسعه فضا و برنامه های استان به عنوان یک برنامه گسترده داریم که در شورای فرهنگ عمومی این تفاهمنامه به امضا می رسد.
وی ادامه داد: این تفاهمنامه می تواند فرصتی را برای نقشه راه فرهنگی استان در دو سال آینده ایجاد کند. 
ABAS9681
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در این سفر گفتگوهایی با اصحاب فرهنگ و هنر استان و شیراز و شهرستان های نزدیک داریم افزود: در سفری که به شهرستان مرودشت خواهیم داشت با برخی از پیشکسوتان و اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان دیدار خواهیم کرد و نکته های آن ها را می شنویم و نکته هایی را با آن ها در میان خواهیم گذاشت. 
صالحی گفت: این دیدارها و گفتگوها کمک می کند که فضای فرهنگی استان بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.
وی ابراز امیدواری کرد: در این سفر که از امروز شروع شده و تا جمعه ادامه می یابد بتواند فرصتها و برنامه های جدیدی برای استان در نگاه به آینده دوساله پدید بیاید.

خبرنگار: عباس امیری

عکاس: طاهره حیاتی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: