به گزارش  خبرگزاری برنا از فارس، ابراهیم کشاورز با اشاره به برگزاری دوره مقدماتی این المپیاد گفت: المپیاد ورزشی فرهنگی بازنشستگان و مستمری بگیران در دو بخش کارگران بازنشسته و مستمری بگیر و کارکنان بازنشسته به تفکیک بانوان و آقایان با هدف ارتقاء سلامت جسمی و روحی بازنشستگان و مستمری بگیران برگزار می شود.
وی با بر شمردن شرایط جسمانی و سنی متقاضیان گفت : کلیه بازنشستگان ،  از کارافتاده کلی و همسران بازمانده اعم از زن و مرد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به شرط داشتن 45 سال سن به بالا برای بانوان و 50 سال سن به بالا برای آقایان به شرط دارا بودن سلامت کامل جسمی و آمادگی لازم ، مجاز به شرکت در مسابقات مقدماتی المپیادهای ورزشی خواهند بود.
مدیر کل تامین اجتماعی فارس درادامه به معرفی رشته های ورزشی این المپیاد پرداخت و گفت : رشته های ورزشی بانوان شامل دارت، تیراندازی با تفنگ بادی، تنیس روی میز، شطرنج، شنا ، بدمینتون و رشته های ورزشی آقایان شامل دارت، تیراندازی با تفنگ بادی، تنیس روی میز، شطرنج، شنا و فوتبال دستی است.
کشاورز در ادامه از علاقه مندان دارای شرایط دعوت کرد حداکثرتا پایان وقت اداری روز سه شنبه 30مهرماه با مراجعه به کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهرستان محل زندگی خویش و ارایه مدارک ورزشی خود نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
وی در پایان با اشاره به زمانبندی مسابقات مقدماتی و نهایی این المپیاد گفت: مسابقات مقدماتی از اول تا بیستم آبان ماه در شهر شیراز برگزار خواهد شد و نفرات اول  این مسابقات به تفکیک نوع مشارکت کنندگان و جنسیت ، طبق برنامه زمانبندی از 15 آذر ماه لغایت 14دی ماه جهت شرکت در المپیاد کشوری  به شهر های ارومیه، اصفهان، آبادان و بابلسر اعزام خواهند شد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: