به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم با بیان اینکه در صورت روبرو شدن با آراء متناقض در راستای حل موضوع، معاونت هیأت عمومی دیوان عالی کشور را در جریان بگذارید گفت: این روش زمینه طرح سریع موضوع در هیأت عمومی دیوان عالی کشور را فراهم می کنم.
وی از دعوت قضات صادر کننده آراء اصراری به هیأت عمومی دیوان عالی کشور در راستای دفاع از رأی صادره خبر داد و افزود: این امر باعث خواهد شد استدلال قضات صادر کننده آراء اصراری به دقت استماع گردد .
این مقام ارشد قضایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع قضات تجدید نظر و کیفری یک استان فارس تأکید کرد : اخلاق نیک  قضات سبب می شود آراء محاکم با کیفیت تر باشد و دستگاه قضایی بیش از پیش در چشم مردم حق محور جلوه کند.
 وی با بیان اینکه تقوای دینی باعث می شود معیار انسان حق و اجرای عدالت شود گفت: سعه صدر و  اخلاص در کار زمینه رضایت بیشتر و امیدواری مردم را فراهم می نماید.
وی همچنین بر تکریم مراجعین بخصوص در دوران جدید تحول در دستگاه قضایی تأکید کرد و بیان داشت: باید همه تلاش های خود را انجام دهیم تا در این دوران برخورد با مراجعین و ارباب رجوع را بهبود بخشیم.
رئیس دیوان عالی کشور حفظ استقلال قضات بخصوص در مراجع تجدید نظر را مهم خواند و افزود: دادگاه های تجدید نظر امید مردم هستند و اهمیت جایگاه این مرجع قضایی باعث می گردد فشار های صاحبان قدرت و ثروت در این دادگاه ها بیشتر باشد  بنابراین حفظ استقلال قضات در دادگاه های تجدید نظر از اهمیت بیشتری برخوردار است . وی همچنین تصریح کرد : عزت دنیا و آخرت همه ما در حفظ جایگاه استقلال و صدور رأی عادلانه است.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در ادامه با بیان اینکه دیوان عالی کشور نظارت بر کیفیت آراء را بر عهده دارد گفت: این وظیفه تخصصی ماست و ملاک کار ما در این مجموعه توجه به کیفیت آراء است.
وی در جمع قضات تجدید نظر و کیفری یک استان فارس تصریح کرد هر چه آراء شما مستند و مستدل تر باشد ارزش کار بالا
می رود و باید تلاش شود در صدور آراء به گزارشات ، اظهارات شهود، نظرات کارشناسی  و زوایای مختلف پرونده اشاره کنید تا میزان انتقاد به آراء کاهش یاید.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: