به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس ، غلامعلی طفیونی که در نشست هماهنگی برگزاری پیاده روی بزرگ خانوادگی در شهر صدرا سخن می‌گفت افزود: توسعه ورزش همگانی بستر لازم برای بهبود رفتارهای سالم، اصلاح الگوی زندگی و بهبود شاخص‌های سلامت و نشاط در کل جامعه را به همراه دارد.
وی برنامه ریزی جهت افزایش علاقه مندی شهروندان به ورزش را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر عنوان کرد و گفت: کم تحرکی به عنوان یکی از آسیب‌های جدی در کمین شهروندان خصوصاً نسل جوان است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، شهر صدرا را به لحاظ ساختار ساخت و ساز شهری نیازمند به توسعه ورزش همگانی دانست و گفت: تراکم زندگی آپارتمانی در این شهر نگرانی‌ها در خصوص فقر حرکتی در بین شهروندان را افزایش می‌دهد.
طفیونی در این نشست که سید محمد ناظم الشریعه مسئول نمایندگی ورزش شهر صدرا و سیروس پاک فطرت رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان فارس نیز حضور داشتند ناظم الشریعه را برند ورزش کشور فارس و شیراز دانست و گفت: تحرک ایجاد شده در ورزش شهرستان صدرا طی چند سال گذشته مرهون زحمات او و تیم جوان و پر انگیز وی است.
گفتنی است با اعلام آمادگی هیات ورزش های همگانی شیراز و استان فارس برای میزبانی پیاده رویی خانوادگی در دو شهر شیراز و صدرا قرار است شهر صدرا میزبان یک رویداد ورزش همگانی در قالب پیاده روی بزرگ خانوادگی باشد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: