به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، برنامه «شکوفه‌های کتاب» با هدف ترویج کتابخوانی دانش آموزی، از دبستان شهید حسین عباس پور در محله کوزه‌گری خیابان ماذون قشقایی، آغاز شد.
 این پویش به منظور ترویج کتابخوانی بین دانش‌آموزان آغاز شده و دبستان شهید حسین عباس پور در محله کوزه‌گری خیابان ماذون قشقایی به عنوان آغاز این طرح انتخاب شده است.
 جمشید رضایی معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به آغاز این طرح، گفت: دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی و شبکه کودکان دوستدار کتاب شیراز در ادامه سلسله برنامه های خود، این آیین را به منظور آغاز فعالیت های ترویجی در مدارس محلات و مناطق کمتر برخوردار شیراز در این دبستان برگزار کرده است.
 وی افزود: در برنامه «شکوفه های کتاب» که 400 دانش آموز مقطع ابتدایی دبستان عباس پور حضور داشتند علاوه بر اجرای نمایش شهروندی با موضوع کتاب و اهدای کتاب به دانش آموزان، یک کتابخانه کودک با 500 جلد کتاب در این دبستان راه اندازی شد.
 رضایی بیان کرد: «پیشتازان کتاب»، «جشن تکلیف کتابخوانی»، «جشنواره باغ کاغذی» و بیش از 10 عنوان رویداد فرهنگی و هنری از جمله برنامه هایی است که در دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز طراحی شده و به انجام خواهد رسید.
 لازم به ذکر است، امسال در راستای برنامه‌ریزی جدی برای ترویج کتابخوانی در سطح دانش آموزی با همکاری نواحی آموزش و پرورش شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز و همراهی نهادهای مردمی انجام شده است که تا پایان آذر ماه برگزار می شود.