به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،حسن دهقان اظهارداشت: با توجه به جایگاه فرهنگی و پیشینه شهر شیراز امسال در موکب احمد ابن موسی(ع) شهرداری شیراز علاوه بر فعالیت های گسترده سازمان های خدمات رسان، رویکرد فرهنگی نیز با اراده ای جدی دنبال شد.
 وی با اشاره به ترویج کتابخوانی به عنوان یکی از چشم اندازهای مهم شیراز در حوزه فرهنگ شهروندی افزود: بر همین اساس 《خیمه گاه کتاب》در موکب راه اندازی شد که در آن ۳۵ عنوان کتاب با محوریت فلسفه قیام عاشورا، سیره امام حسین (ع)، آیین های عزاداری و پاسخ به شبهات برای استفاده زائران به طور امانی در اختیار آنها قرار گرفت.
 سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیرازادامه داد: همزمان با اقامه نمازهای جماعت در خیمه گاه، در هر نوبت یک عنوان از کتاب ها توسط امام جماعت به زائران معرفی شد.
مسئول دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز گفت: همچنین هزار و ۵۰۰ جلد کتاب《 ۷۲ پرسمان حسینی》 در قالب مسابقه کتابخوانی چله نشینِ عشق در اختیار مهمانان موکب احمد ابن موسی(ع) قرار گرفت که بازخورد آن فراتر از حد انتظار بوده است.
دهقان خاطرنشان کرد: تاکنون زائرانی از ۲۶ شهر از نقاط مختلف کشور پاسخنامه مسابقه را به صورت الکترونیکی به دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز ارسال کرده اند که پیش بینی می شود بیش از هزار نفر در این مسابقه شرکت کنند.