به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،ابراهیم گشتاسبی راد در دیدار و مذاکره با مدیران، مسئولان و هنرمندان کشور چین از موزه هنر.بنیاد توسعه آموزش و دانشکده هنر و صنایع دستی دانشگاه فوجو شهر شانگهای، گفت: در بازدید از موزه هنر شانگهای متوجه عرضه هنر سنتی چین به شکل مدرن و امروزی بودم، در هنر مدرن چین می‌توان ریشه‌های هنر سنتی این کشور را نیز دید.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه هنر در ایران به هنر قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم‌بندی شده است، عنوان کرد: هنر مدرن ایران از هنر سنتی فاصله گرفته است، البته می‌توان تا حدودی اثرات هنر سنتی را در هنر مدرن نیز مشاهده کرد.
وی افزود: به طور مثال در فرهنگ کهن ایرانی، شیر به مفهوم نگهبان آب بوده و امروز نیز این فرهنگ همچنان حفظ شده و به ورودی آب، شیر آب می‌گوییم و نشان از ماندگاری فرهنگ کهن در بین عامه مردم است.
گشتاسبی راد با بیان اینکه هنر یک زبان بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: با دیپلماسی هنر می توان حتی بین سیاستمداران پیوند ایجاد کرد، هنرمندان وظیفه سنگین توسعه مهربانی و دوستی بین ملت‌ها را برعهده دارند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، با بیان اینکه در نقاشی مینیاتور ما ریشه های چینی و مغولی مشهود است، گفت: همانقدر که ما از نقاشی و موسیقی چینی ها احساس خوبی داریم قطعا چینی ها هم از نقاشی‌ها و موسیقی ایرانی ها احساس خوبی خواهند داشت و این پیوندی است که هنر بین ملتها ایجاد می کند.
وی با اشاره به ذکر نام چین در ادبیات فارسی و اشعاری مانند اشعار حافظ، افزود: پیشنهاد می‌دهیم با برنامه ریزی شرایطی فراهم شود تا هنرمندان چینی به ویژه شانگهای و شیرازی سال آینده در شیراز برنامه مشترکی را اجرا کنند.
این مقام مسئول با تاکید بر لزوم توسعه اقتصاد هنر، اعلام کرد: بخش خصوصی در راستای کمک به اقتصاد هنرمندان مجموعه‌ای از آثار هنری صنایع دستی را در مجموعه مهستان جمع‌آوری کرده است تا هنرمندان بتوانند راحت‌تر آثار خود را به فروش برسانند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: