به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس ضمن تقدیر از تلاش های همه افرادی که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی تلاش کرده اند ، ساخت کتابخانه مرکزی شیراز را دارای اولویت دانست و عنوان کرد: زمین در نظر گرفته شده برای احداث این کتابخانه  از دستور کار خارج شده و زمینی با موقعیتی بهتر به این امر اختصاص داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه وجود کتابخانه مرکزی در بافت تاریخی و فرهنگی با این بافت تناسب و همخوانی  دارد، بیان کرد: بی شک  محل احداث کتابخانه مرکزی شیراز باید از دسترسی مناسب برخوردار باشد.
دکتر رحیمی همچنین عنوان کرد: به رغم تنگناهای مالی موجود بخش هایی از تعهدات دولتی در راستای تامین اعتبارات مربوط به کتابخانه ها انجام شده و بخش هایی در حال تامین است.
استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون 37 پروژه عمرانی در حوزه کتابخانه در دست اجرا است از اتمام 5 پروژه تا پایان سال خبر داد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه های استان 183 بوده و هم اکنون به 240 کتابخانه عمومی رسیده است این پیشرفت 31.5 درصدی را در کنار رشد 34.67 درصدی جذب عضو در کتابخانه های عمومی استان ، رشد 36 درصد میزان کتاب و رشد 17 درصدی زیربناها در این حوزه را نشان دهنده اهتمام دولت در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.
استاندار فارس همچنین از دفتر فنی استانداری ، شوراهای شهر و شهرداری های سرارسر استان خواست در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها اهتمام ویژه داشته باشند.
دکتر رحیمی با اشاره  به رشد جمعیت ، مهاجر پذیری و جمعیت جوان شهر جدید صدرا بر لزوم توسعه فضاهای کتابخانه ای در این شهر تاکید کرد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: