به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،سرهنگ "حشمت سلیمانی" اظهارداشت: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع کلاهبرداری از طریق درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه همه شکات بیان داشتند که در یکی از سایت‌های تبلیغ محور با درج آگهی تحت عنوان ثبت‌نام سفرهای زیارتی برخورد و با فرد تبلیغ کننده تماس تلفنی برقرار، که وی برای انجام مقدمات ثبت نام و نام‌نویسی از آنان درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می کرده است و پس از دریافت وجه، دیگر جوابگو تماس تلفن نبوده است.
سرهنگ "سلیمانی" گفت: پس از تحقیق و بررسی، مأموران پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند که کلاهبرداران از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند "بلیط هواپیما، تورهای خارجی و ..." استفاده می کنند.
این مقام انتظامی عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی، موفق شدند در این خصوص 2 نفر را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را دستگیر کنند.
وی افزود: متهمین در اظهارات خود به کلاهبرداری از 100 نفر به مبلغ 12 میلیارد ریال اعتراف و هدف خود را از درج آگهی، کسب درآمد بیان کردند.
رئیس پلیس فتا استان اضافه کرد: متهمین در تحقیقات تکمیلی به این نکته اشاره داشتند که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تورها و سفرهای زیارتی و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می کردند.
سرهنگ "سلیمانی" خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغی وجه نقد را واریز نکنند. 
این مسئول انتظامی از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتیwww.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: