به گزارش خبرنگار برنا از لامرد؛ حسین دهقان با نیم نگاهی به اینکه سردار سلیمانی برای داشتن عناوین عالی حریص نبود تصریح کرد: سردار سلیمانی تلاش میکرد هر چیزی که رهبری میگوید بطور کامل انجام دهد؛ وی به خطاب قرار نگرفتن با هیچ عنوانی علاقه‌مند بود و وصیت کرد که او را سرباز خطاب کنند به همین دلیل بر روی سنگ قبر آن عزیز «سرباز ولایت شهید حاج قاسم سلیمانی» نوشته شد.

این مقام دفاعی کشور اضافه کرد: سردار همواره خود را در ردیف همرزمانش میدید، مقام معظم رهبری نیز او را شهید زنده خطاب کردند چرا که پیش از اینکه شربت شهادت بنوشد حس شهادت در وجودش موج میزد؛ علاوه بر این وی پرورش یافته مکتب امام و رهبری بود و آنقدر اخلاص و تواضع داشت که سعی میکرد دیده نشود؛ این تواضع در رفتار نظامی او نیز وجود داشت. 

دهقان با بیان اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی هویت دهنده به ملت ها بود خاطر نشان کرد: سردار سلیمانی در مبارزه با داعش، جنگ 33 روزه لبنان و مقابله با تروریسم جهانی با شجاعت و تدبیر تصمیم میگرفت و متعهدانه عمل میکرد؛ همچنین وی با حضور در مقام فرماندهی قدس، با شکست تمامی طرح ها و برنامه های آمریکا باعث تحقیرشان شد.

وی تبلور معنویت و خدایی بودن را عامل جلوه عرفانی و نورانی سردار سلیمانی برشمرد و عنوان کرد: شهید سلیمانی دارای صعه صدر بود؛ علاوه بر این در دل دشمن رعب و وحشت عجیبی ایجاد کرده بود اما در برخورد با مردم و خانواده های شهدا، خیلی مهربان، متین و با وقادر بود آنچنان که همه تناقضات را در خود حل میکرد.

 او افزود: قاسم سلیمانی سردار ولایت بود، هیچ گاه در وجودش شایعه و شاعبه ای روی نداد چراکه منش او تبعیت پذیری از ولایت بود؛ سردار سیلمانی از یک سو فرمانده ای شجاع و باتدبیر بود و از سویی دیگر در شرایط سخت و بزنگاه های سرنوشت ساز، به خوبی تصمیمی قاطع می گرفت و همگان را با خود همراه و هم گام می کرد.

وزیر سابق دفاع کشور با اشاره به اینکه سردار سلیمانی دست پروده مکتب اسلام و رشد یافته در دامن امام و رهبری است اذعان کرد: قاسم تنها نیست و هزاران هزار، قاسم در سطح دنیا هستند که راهش را ادامه دهند علاوه بر این آمریکایی ها فکر می کردند با شهادت سردار سلیمانی در جبهه مقاومت فروپاشی صورت می گیرد و مردم با ترس و ناامیدی مواجهه می شوند اما این اتفاق نه تنها رخ نداد بلکه نام سردار سلیمانی بر قلوب آزادی خواهان جهان حک شد و قاسم شهید قدرتمندتر از سلیمانی زنده اش شد.

حسین دهقان در پایان با بیان اینکه ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیچ موفقیتی در بیرون از مرزها ندارد گفت: خوی استکباری آمریکا بیش از آنچه در گذشته بود آشکار شد چراکه دنیا فهمید که هیچ دولت و کشوری نمی تواند با وجود آمریکا امنیتی را تأمین کند علاوه بر این همگان رسماً پذیرفتند که داعش را آنها (آمریکا) به وجود آورده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: