به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مشاور شهردار شیراز در امور ایثار گران با تصریح اینکه تخریب‌چیان رزمندگانی بودند که ابتدا نفس درونی خود را تخریب و سپس به جنگ زمین مسلح با انواع مین می‌رفتند و این در حالی است که اولین اشتباه آن‌ها آخرین اشتباهشان بود، افزود: تخریب‌چیان زاهدان شب و شیر مردان روز بودند که همواره جان خود بر کف دست گرفته و در راستای دفاع از کیان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند.
محمد رجایی بیان کرد: مراسم گردهمایی تجلیل از فرماندهان شهید تخریب‌چی استان‌های فارس و بوشهر به منظور گرامیداشت یاد و خاطر این شهدای والامقام و آشنایی جوانان امروز نیروهای مسلح که در یگان‌های رزمی استان، فعال در حوزه تخریب و همچنین انتقال تجربیات دوران دفاع مقدس به آن‌ها در سالن امام علی(ع) سپاه فجر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این یادواره از ۲۱ خانواده فرمانده شهید تخریب‌چی تجلیل می‌شود، گفت: استان فارس از لحاظ آمار فرماندهان و جانشینان شهید تخریب‌چی در سطح کشور مقام اول را دارد که این خود نشان‌دهنده نقش ارزشمند و برجسته رزمندگان این استان در دفاع مقدس است.
 دبیر ستاد یادواره شهدای تخریب‌چی استان فارس افزود: استان‌های فارس و بوشهر بیش از ۴۰۰ شهید تخریب‌چی دارند که شامل یگان‌های لشکر ۱۹ فجر، لشکر ۳۳ المهدی(عج)، تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۳۷ زرهی شیراز، تیپ احمدبن موسی(ع)، تیپ امام حسن مجتبی(ع) و گروه ۴۶ امام هادی(ع) است.
مشاور شهردار شیراز در امورایثار گران افزود: در این مراسم از تمامی رزمندگان تخریب‌چی استان‌های فارس و بوشهر و همچنین مسئولین و فرماندهان یگان‌های نظامی جهت حضور در این برنامه دعوت شده است.
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: