به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، صابر سهرابی با بیان اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس برگزار خواهد شد، از همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس قدردانی کرد.
دبیر شورای فرهنگ عموی استان فارس با  تاکید براینکه این آزمون در ۳۲ شهرستان استان فارس برگزار می‌شود، گفت: از تعداد ۷ هزار نفری که برای این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، ۲ هزار نفر از شهرستان شیراز و مابقی از سایر شهرستان‌ها هستند.
سهرابی خاطرنشان کرد که بعد از شیراز، شهرستان استهبان با ۸۰۰ نفر بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان را در این آزمون دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با یادآوری اینکه آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن در سه حوزه امتحانی در شیراز برگزار می‌شود، گفت: در استهبان این آزمون در ۲ حوزه امتحانی و در مابقی شهرستان‌ها هر کدام در یک حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه آزمون الکترونیکی این مسابقات نیز در تاریخ ۲۶ دی‌ماه جاری برگزار شد، گفت: آزمون کتبی در ۱۴ رشته دارای زیر گروه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.
سهرابی از حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری این آزمون در فارس خبر داد و گفت: اهتمام به حفظ و مفاهیم، موجبات انس با قرآن را فراهم می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: حفظ قرآن به زندگی انسان، نظم و به وقت و عمر مؤمن، برکت می‌بخشد و شاید مهم‌تر از همه اینکه حفظ ذهنی قرآن، مقدمه حفظ و التزام به مفاهیم و عمل به محتوای وحی می‌شود که هدف غایی از نزول قرآن است.
سهرابی با بیان اینکه در سال‌های اخیر با رویکرد مثبتی در برخی بخش‌ها و نهادها نسبت به مسابقات و آزمون‌های حفظ قرآن و توجه به مفاهیم مواجهیم، گفت: جوانان زیادی مشتاق حفظ قرآن هستند و در این راستا، برنامه‌های خرد و کلانی از سوی دست اندرکاران فرهنگی به جریان افتاده که نوید بخش حرکتی وسیع در قلمرو حفظ در سال‌های آینده است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: