به گزارش خبرنگار برنا از شهرستان مُهر؛ غلامحسین مظاهری با اشاره به وسعت خسارت های ناشی از سیل به بخش کشاورزی شهرستان مُهر بیان کرد: سیل سوم فروردین ماه در شهرستان مهر به پنج هزار و ۲۱۰ هکتار از مزارع و باغ های این شهرستان خسارت وارد کرد.
 این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر مزارع و باغ ها، تاسیسات زیربنایی شامل جاده بین مزارع، گلخانه ها و بندهای خاکی، سیستم های آبرسانی و آبیاری خسارت دیده و همچنین تعداد زیادی دام سبک و سنگین و کندوهای زنبور عسل از بین رفتند.
 او خاطرنشان کرد: در پی بارندگی اخیر یکصد میلیمتر بارندگی طی یک ساعت شاهد بودیم که این حجم زیاد باران در مدت زمان کوتاه، باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی زیادی شد.
 مظاهری افزود: از سطح ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی حدود یک سوم از آنها خسارت دیده اند که این حجم از خسارت حدود ۸۵ میلیارد تومان می‌شود.
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مُهر بیان کرد: انتظار میرود کشاورزان و دامداران، محصولات کشاورزی که شامل بیمه می شوند را بیمه کنند؛ از فرمانداری شهرستان و استانداری فارس خواست جهت کمک به کشاورزان آسیب دیده و جبران خسارت کرده ایم تا در راستای ترمیم زیرساخت‌های کشاورزی شهرستان مُهر دستورات لازم را صادر کنند.

خبرنگار: فاطمه زائری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: