به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در اواخر قرن نوزدهم ، اختراع موتور احتراق داخلی، نیاز انرژی به دست آمده از نفت را به همراه آورد ، می توان گفت ، با برپایی صحنه صنعتی امروز و توسعه مداوم آن ، دومین انقلاب صنعتی را برانگیخت. فرآورده های نفتی با سرعت بسیار زیادی تولید شده و امروزه به عنوان پایه و منبع بسیاری از محصولات شیمیایی و دارویی تبدیل شده اند.

در برنامه این هفته «بازار»به بررسی صنعت فرآورده های نفتی ، صنایع مرتبط با این بخش و تجارت آن پرداخته می شود. همچنین فعالیت های این صنعت در سطح ملی و بین المللی بررسی خواهدشد شرکت¬های نفتی ایرانی در حال حاضر تعداد زیادی از محصولات جنبی نفت را تولید می¬کنند. شرکت نفت پارس روغن¬های صنعتی را برای مصارف هوافضا، دریایی و صنایع مربوط به نیروی محرّکه تولید می¬کند. روغن موتور دارای بزرگترین بازار در این صنعت است. این روغن¬ها در موتورهای دریایی، موتورهای گازوئیلی غیرمتحرک و همچنین در خودروها استفاده می¬شوند. روغن¬های دریایی بخش اعظمی از نیازهای منطقۀ خاورمیانه را تامین می¬کنند.

کریستینا لیوا اجرای برنامه «بازار» را بر عهده دارد و پنجشنبه ساعت 5:30 بامداد،  شنبه 03:30 و 10  صبح و یکشنبه 8 صبح به وقت تهران  به زبان اسپانیایی روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: