به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های میشل ستبون از وقایع سال ۵۷ از جمله: اجتماع مردم در پایان مسیر برای شنیدن بیانیه راهپیمایی، شروع درگیری از سوی نیروهای نظامی و آماده شدن مردم برای مقابله با آنان، گفت‌وگوی امام‌ خمینی(ره) با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان خارج از کشور که خود را به نوفل‌لوشاتو رسانده بودند، درگیری میان نیروهای نظامی و دانشجویان، تلاش دانشجویان برای واژگون کردن مجسمه‌ محمدرضا پهلوی، حضور گروه‌های مختلف سیاسی با شعارها و پلاکاردهای مربوط به خود در میان عزاداران، روزهای پایانی حضور امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو، حضور خبرنگاران در کنار آیت‌الله خمینی(ره)، دیدار مردم  با امام‌خمینی(ره) در مدرسه علوی و.... است.

نمایشگاه عکس «حوالی خیابان انقلاب» همچنین در کتابی با عنوان «روزهای انقلاب» توسط «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» به چاپ رسیده است و این نمایشگاه نیز با همکاری و مشارکت این انجمن برپا شده است.  

میشل ستبون فعالیت حرفه‌ای خود را با حرفه معماری آغاز نمود و در سال ۱۹۷۸ به عکاسی روی آورد تا در کسوت عکاس خبری و جنگ، حوادث کشورهای ایران، السالوادور، افغانستان، پاکستان و دیگر نقاط را برای آژانس سیپا و سپس بلکاستار پوشش دهد. در پایان دهه هشتاد میلادی، وی کار خود را با پروژه‌های عکاسیِ بین‌المللی در مغولستان، هنگ کنگ و آلبانی برای آژانس‌های رافو و سیگما آغاز کرد. در سال ۱۹۹۰ تصمیم گرفت بار دیگر به عنوان عکاس آزاد روی پروژه‌های بلندمدت تمرکز کند و فعالیت او در این زمینه همچنان ادامه دارد. تاکنون مجموعه عکس‌های او در نشریاتی نظیر نیویورک تایمز، ژئو، لایف، پاریماچ و... منتشر شده و یازده جلد کتاب از او به چاپ رسیده است. ستبون در کنار عکاسی خبری به عکاسی هنری و چاپ کتاب نیز مشغول بوده و عکس‌هایش در سراسر جهان به نمایش درآمده‌اند.  

علاقه‌مندان برای بازدید از محل نمایشگاه می توانند به نشانی نیاوران، سه راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی مراجعه کنند.

5405249

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: