به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، همه اقتصادهای پیشرو جهان درگیر مقابله با اثرات ویران کننده کرونا ویروس هستند. از این نظر ، ژاپن نیز از این قاعده مستثنا نیست ، زیرا در حال رفتن به دوران سختی است که ناشی از فلج صنعت آن است. رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان به طرز غیر منتظره ای کاهش داشته است. به گفته کارشناسان، شیوع ویروس کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها عامل اصلی این عملکرد است

همچنین این برنامه نگاهی خواهد داشت به  حوزه تجارت خارجی ژاپن و  پیامدهای کرونا که کاملا محسوس بوده است و در بخش صادرات 6 درصد و در واردات  ۴.۹ درصد در سه ماهه نخست سال در مقایسه با سه ماهه قبل کاهش داشته است. انتظار می رود به تعویق افتادن برگزاری مسابقات المپیک توکیو نیز ضربه بزرگ دیگری به سومین اقتصاد بزرگ جهان در سال جاری وارد کند. 

برنامه «شکاف اقتصادی» با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن سه شنبه ساعت3:30 و13:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: