به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره بازگشایی کتابخانه ملی ایران گفت: با توجه به فراهم شدن امکان استفاده از کتابخانه ملی برای هر ۲ گروه عادی و پژوهشی،‌ در روز یک‌شنبه ۱ تیرماه در نخستین روز از بازگشایی شاهد تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت تالارها بودیم.

وی با بیان این مطلب که پیش بینی می‌شود طی روزهای آینده ۵۰ درصد اعضا از فضای تالارهای کتابخانه ملی استفاده کنند، افزود: در مدت مشابه سال گذشته و عموما در ایام تابستان تالارهای کتابخانه ملی به طور روزانه با ۷۰ درصد ظرفیت تکمیل می‌شد. اما با توجه به شرایط فعلی و بازگشایی مجدد کتابخانه ملی ایران در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت سالن‌ها تکمیل شده است.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اعضا برای حضور در کتابخانه بیان کرد: روز نخست از بازگشایی در مواردی شاهد ورود منابع توسط اعضا به کتابخانه ملی بودیم که بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی این امر ممنوع بوده و لازم است مورد رعایت قرار گیرد.  فرآیند امانت‌دهی کتاب‌ها همانند گذشته ادامه دارد اما موضوع اصلی ضدعفونی و قرنطینه ۴۸ ساعته کتاب‌ها پس از بازگردانی توسط اعضا به کتابخانه ملی است که مورد رعایت قرار می‌گیرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: