به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در این برنامه با مروری بر اقدامات دولت های مختلف در آمریکا برای کم کردن فاصله طبقاتی میان سفیدپوستان و سیاهپوستان و شکست آنها در تحقق وعده های خود، علل نابرابری های اقتصادی میان سفیدپوستان و سیاهپوستان در آمریکا مورد واکاوی قرار می گیرد.

این برنامه ضمن اشاره به نابرابری های درآمدی در میان سفیدپوستان و سیاهپوستان به مقایسه دارایی های مردم سفیدپوست و سیاهپوست در آمریکا پرداخته و تبعیض ها علیه سیاهپوستان آمریکا طی هفتاد سال گذشته را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

در این برنامه بحث و گفت و گو پیرامون نابرابری های آموزشی میان سفیدپوستان و سیاهپوستان نیز صورت می گیرد.

این برنامه در ادامه با نگاهی به وضعیت شیوع ویروس کرونا در آمریکا و به طور ویژه میان سیاهپوستان که تعداد مبتلایان در میان آنها بسیار بیشتر از سفیدپوستان است به مروری بر تاثیر همه گیری کرونا بر اقتصاد و وضعیت زندگی مردم سیاهپوست در آمریکا پرداخته و اقدامات دولت آمریکا در حمایت از سیاهپوستان در دوران همه گیری کرونا را بررسی خواهد کرد.

«شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ساعت 01:00 بامداد جمعه 6 تیر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: