به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، این برنامه به تهیه کنندگی حسین مهدیان به بررسی تصمیم دولت هند برای خصوصی سازی صنعت فضایی و هوانوردی این کشور و پیامدهای این اقدام برای اقتصاد این کشور پرداخته و اقتصاد هند را در ابعاد داخلی و بین المللی در دوران نخست وزیر مودی و تاثیر ویروس کرونا بر وضعیت آن را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

در این برنامه ضمن واکاوی تبعات خصوصی سازی صنعت فضایی و موشکی هند بر ارتش و نهادهای نظامی این کشور، سایر اقدامات دولت هند از قبیل واگذاری بخش هایی همچون زغال سنگ به بخش خصوصی و تاثیر آن بر اقتصاد این کشور مورد نقد و تبادل نظر قرار می گیرد.

بخش دوم این برنامه نیز به بررسی معضل کارگاه های تولید انواع کالا و محصولات در بنگلادش که وضعیت نامساعدی از لحاظ شرایط کاری و پرداخت حقوق به کارگران بر آنها حاکم است اختصاص دارد.

در این خصوص با نگاهی به رواج این کارگاه ها در بنگلادش و دلایل اجازه دولت بنگلادش به شرکت های غربی برای ایجاد این کارگاه ها در این کشور، راهکارهای رفع این معضل و تاثیر این کارگاه ها بر اقتصاد کشور بنگلادش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

«شبه قاره» با اجرای محمد جان حسین جمعه 6 تیر ساعت 18:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد. تکرار این برنامه شنبه ساعت 11:00 و 17:00 ، یکشنبه ساعت 01:00 بامداد، 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 12:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: