به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، تاکنون فیلم‌های مستند مختلفی درباره وجود شخصیت سیاسی آیت‌الله شهید سیدمحمد بهشتی ساخته شده اما در مستند "او یک معلم بود" شخصیت فرهنگی این شهید بزرگوار و نقش وی  در شکل‌گیری فرهنگی انقلاب اسلامی و دوران حضور ایشان در آموزش و پرورش به عنوان معلم مورد بررسی قرار گرفته است.

ایده ساخت این مستند که از مرحله تحقیق و پژوهش تا آماده نمایش شدن حدود یکسال به طول انجامیده، در خصوص نقش برخی روحانیون اثرگذار در تدوین کتب درسی گرفته شده و در نهایت با این حقیقت مواجه می‌شویم که شهید بهشتی در متن بسیاری از این اتفاقات بوده است اما هیچ‌گاه تمایلی نداشته معرفی شود.

در بخش دیگری از این مستند 42 دقیقه‌ای، به سابقه فرهنگی شهید بهشتی به عنوان یک معلم در دوران پیش از انقلاب و حضور به عنوان مدیر در مدرسه دین و دانش قم، معلم زبان انگلیسی در مدرسه حکیم نظامی قم و انتقال به تهران و حضور در مدرسه کمال به عنوان دبیر زبان انگلیسی پرداخته شده و برای اولین بار دلیل سفر ایشان به کشور آلمان و اقامت در شهر هامبورگ و فعالیت در مرکز اسلامی این شهر بیان می‌شود.

مستند "او یک معلم بود" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید مصطفی موسوی‌تبار به همت گروه خانواده و کودک شبکه پنج،  جمعه ششم تیرماه 99  ساعت 20  به مدت 42 دقیقه بر روی آنتن می رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: