به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، متن یادداشت حمید حسام به شرح زیر است:

این یادداشت را به قصد ادای دین و بیان حق ، می نویسم با قلم صدق و جوهر جان برای آقا محسن که بسی مومن است و بسیار شریف.

و می نویسم به پاس صیقلی که در حوزه اندیشه به آینه ی هنر اسلامی زده است، طی یک دهه.

* آنان که تصویر تولد اندیشه و هنر را در کارگاه ذهنشان ثبت کرده اند، نیک می‌دانند که جغرافیای این ذوقکده از قیصر و سراج و سلحشور تا کمری و سرهنگی و سنگری چه میقات مبارکی آفریده و مدیریت در این سرسرای ادب و هنر ، چه توش و توانی می‌طلبد. جایی که دیده بان بصیر و محیط انقلاب -آقا- زوایا و خبایای آن را از آثار تا صاحبان آثار، دقیق می‌بیند و می‌داند.

*مومنی‌شریف از تبار «رجال صدقوا» است که همواره بر پیمان «ما عاهدوا الله علیه» ثابت مانده و این سرمایه بزرگ و عقبه گرانسنگ هرگز نگذاشته که در روزمرّگی و روزمرگی بماند و یا در مسیر جاده ها ی متکثر ذوقیات و هنرها و اندیشه‌ها طریق روشن را گم کند و همواره انگشتِ هدایتِ او تابلوی «هنر متعهد به حقیقت» را نشان داده است.

*محسن مومنی‌شریف ، در میان طیف نویسندگان ، هنرمندان و اندیشه‌ورزان ، فرستاده‌ای بود از جنس «رسولا من انفسهم».

به همین دلیل نقشه راه درست و دقیقی برای دلالت این طیف متنوع و تاثیرگذار داشت. اقدامات او در حوزه پژوهش ، تاریخ نگاری ، گسترش نشر، بسترسازی در مسیرهای کمتر طی شده و شناسایی مقوله های بکر و دیده نشده و ارتباط با فرامرزها در رساندن پیام انقلاب ، دفاع مقدس و مقاومت بخش‌هایی از یک دهه تلاش صادقانه و بی‌هیاهو بود.

*مردان بزرگ و تحول آفرین ، در حصار کلمات نمی‌گنجند و کلمات تنها مدخلی برای ورود به باب اندیشه و عمل آنان است اما آنچه که  از خیر و صلاح و سداد برآنان گذشته است ، به تمامی ثبت است و افشا می شود آن جا که «و ماتقدموا لانفسکم من خیر تجدوه عند الله».

گوارایش باد مزد هرآنچه که از پیش فرستاده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: