به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی، اقدامات مدعیان احترام به قانون و پیمان‌های بین‌المللی در آمریکا و کنگره این کشور در راستای اعمال تحریم ها و محدودیت های خلاف نص صریح برجام بلافاصله پس از امضای این توافقنامه را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

در این برنامه برخی از این اقدامات از جمله تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آنها در راستای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران پیش و پس از برجام، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و ارسال بدافزارهایی به قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران مورد نقد و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

این برنامه همچنین با اشاره به انفجار اخیر در تاسیسات نطنز و بررسی علل احتمالی آن به واکاوی راهکارهای ایران برای فشار بیشتر بر غرب در جهت پای بندی آنها به وعده های خود پرداخته و نقش آژانس بین المللی انرژی هسته ای در جریان اجرای این توافق را بررسی می کند.

سوءاستفاده قدرت های بزرگ از آژانس بین المللی انرژی هسته ای برای جلوگیری از امضای NPT توسط اسرائیل و تسهیل دستیابی این رژیم به تولید انبوه سلاح هسته‌ای و نگاهی به فتوای رهبری مبنی بر حرمت ساخت بمب اتمی و تاکید ایران برای دستیابی به انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح‌آمیز نظیر تولید برق و کاربردهای پزشکی و علمی از دیگر محورهای مهم مورد بحث در این برنامه به شمار می رود.

«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت 01:00 بامداد چهارشنبه 25 تیر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 06:00، 13:00 و 18:00 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 08:00 و 21:00 و جمعه ساعت 17:00 روی آنتن خواهد رفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: