به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «اسلام دات کام» در هر قسمت به موضوعات اساسی دین اسلام می پردازد و این بار عیسی در قرآن، را مورد بررسی قرار داده است. عیسی (ع) ، پیام رسان مسیحیت ، از جایگاه والا و ویژه ای در بین مسلمانان برخوردار است. این برجستگی ویژه به این دلیل است که قرآن ، کتاب مقدس مسلمانان در مناسبت های مختلف ، بیش از 10 بار نام این پیامبر را ذکر و تأیید کرده که وی توسط خداوند به عنوان پیامبر برگزیده شده است ، علاوه بر این برخی از او معجزات و آموزه ها برای انسان ذکر کرده اند.

در این برنامه عنوان می شود که قرآن کریم عیسی (ع) را به عنوان یک مرد مقدس و عادل معرفی می کند، و همچنین یکی از شریف ترین و نزدیکان خدا در این دنیا و آخرت است. او یک نشانه الهی برای مردم بود. در قرآن از معجزات او مانند صحبت در کودکی و در گهواره ، زنده کردن مردگان ، شفای بیمار و شفای نابینا یاد شده است.

در قرآن همچنین بیان شده است که عیسی (ع) هرگز کشته یا صلیب نشد ، بلکه به بهشت صعود کرد و اکنون در کنار خدا است.

«اسلام دات کام» به تهیه کنندگی روح ا... محقق و با اجرای سهیل اسعد چهارشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه هیسپان‎تی‎وی پخش می شود و پنجشنبه ساعت 20:30 و جمعه ساعات 04:30، 10:30 بازپخش خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: