به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «ایران» که  در هر قسمت با سفر به نقطه ای جذاب از کشورمان دریچه ای تازه در برابر دیدنی های ایران به روی مخاطبان باز می کند.  در این قسمت از برنامه  همراه با خبرنگار  زهرا خانجانی  به معرفی موزه حیات وحش هفت چنار می پردازد. 

موزه حیات وحش هفت چنارمجموعه‌ای از آثار تاریخ طبیعی است که در یکی از محله‌های قدیمی تهران یعنی محله بریانک واقع شده است در این موزه انواع گونه‌های جانوری مهره‌دار و بی‌مهره دیده می‌شود. اما اکثر این گونه‌ها به صورت تاکسیدرمی شده و غیر زنده هستند. تنها نمونه‌های زنده این موزه، گونه‌های آبزی هستند که در آکواریوم‌های دیواری زیبایی در مجموعه قرار داداه شده است.

در بخش دوم این برنامه خبرنگار شیما کاظمی  به معرفی  آبشارهای لرستان می پردازد. لرستان یکی از استان‌های سرسبز ایران است که به دلیل قرار گرفتن در دامنه‌های زاگرس، ویژگی‌های طبیعی کم‌نظیری دارد. این منطقه که در مسیر راه آهن سراسری واقع شده، دارای آبشارهای فراوانی است. آبشارهای لرستان از بزرگترین و مرتفع‌ترین آبشارهای ایران هستند. 

برنامه «ایران» به تهیه‌کنندگی محمدعلی قاسمی روزهای یکشنبه، ساعت 7:30 به وقت تهران روی آنتن هیسپان تی وی می‎رود و در ساعات 13 و 18:30 همان روز بازپخش می‎شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: