به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در هشتمین قسمت از مجموعه برنامه مهمات فیلم های پرواز درشب، کانی مانگا، دیده بان، افق،هور در آتش، بوی پیراهن یوسف،لیلی بامن است ،سفر به چزابه ، عقابها و آژانس شیشه ای از لحاظ محتوایی و میزان استقبال مردم بررسی می شود. 

در ادامه این برنامه که امروز ساعت 54 : 17 دقیقه پخش می شود، عملیات مهم و بی نظیر اچ3 که طی آن 140 فروند از بمب افکن های نیروی هوایی اکثر پایگاههای هوایی عراق را بمباران کردند، با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان سیاوش مشیری بازخوانی خواهدشد.

روایت زندگی شهید مجید فریدفر که  یکی از عجیب‌ترین سرگذشت‌ها را در میان شهدای دفاع مقدس دارد، از دیگر بخش های برنامه این هفته مهمات است ، در این برنامه بینندگان با شهید فریدفر که در کودکی همبازی یکی از مشهورترین خوانندگان لس‌آنجلسی در فیلم «مراد و لیلا» بود، اما مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند و به فلسطین، سوریه و در آخر آبادان می رود ، آشنا می شوند.

مجله تصویری «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه ای نو و نگاهی تحلیلی دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه های سیاسی، اقتصادی  و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند. 

این برنامه که با اجرای آقایان صمدی، زین العابدین تقی پور، شهبازی و سید هادی موسوی تقدیم بینندگان می شود دارای بخش های متعددی است که بررسی عملیات های مهم، روایت مهمان، معرفی ، شهدای خاص ، پدیدار شناسی فرهنگی، قصه خوانی ،ناشنیده ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ 10 از جمله این بخش ها است.

مجموعه برنامه مهمات کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیماست  که با تهیه کنندگی سید احمد موسویان در 26 قسمت 55 دقیقه ای ساخته شده است و چهارشنبه ها ساعت 45 : 17 از شبکه یک پخش می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: