به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در این قسمت برنامه‌ی «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس با دکتر محسن مردانی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف گفت‌وگو خواهد کرد. نصب و بهره‌برداری از طراحی و ساخت اولین بازوی بارگیری نفت در جزیره خارک، راه‌اندازی خط تولید مته‌های حفاری سه دندانه‌ای، طراحی و ساخت ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماند‌های نفتی، راه‌اندازی اولیه‌ی دومین دکل 2000 اسب ساخت داخل تحویل شده به شرکت ملی حفاری، اتمام موفقیت‌آمیز پروژه کسب دانش فنی طراحی و ساخت کارخانجات نمک‌زدایی با ساخت پایلوت 25 بشکه در روز، اتمام پروژه کسب دانش فنی تولید کربن فعال از قیر طبیعی، دستیابی به فناوری ساخت جرم‌های ویژه‌ی نسوز با کاربرد در صنعت پتروشیمی و ... از جمله‌ی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در صنعت نفت و گاز در سال‌های گذشته هستند. 

در بخش دیگری از «+چرخ» محمود حاج‌زمان، روزنامه‌نگار علم، به بهانه‌ی بیستمین سالگرد کشف تاو نوترینو، مباحث مربوط به ذرات بنیادی را بررسی می‌کند. تاو نوترینو یکی از ذرات بنیادی زیراتمی است که بار الکتریکی ندارد.

مجله‌ی تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ی ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

«+چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت 45 دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «+چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: