به گزارش گروه فرهنگ وو هنر خبرگزاری برنا، ایجاد ترس و وحشت در شهروندان بی دفاع توسط تروریسم آمریکایی با تعرض دو فروند جنگنده آمریکایی به یک فروند هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه و بازتاب آن در فضای مجازی جهان عرب، در این برنامه از «هاشتاغ» مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

در این برنامه به گفته یکی از شاهدان عینی توجه داده می شود که گفته است؛ این دو جنگنده به حدی به هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شدند که خلبان مجبور شد به طور ناگهانی ارتفاع کم کند که باعث مجروح شدن چند تن از مسافران شده است.

همچنین به صفحه توئیتر دکتر ظریف؛ وزیر امور خارجه کشورمان اشاره خواهد شد که در خصوص حضور غیرقانونی نظامیان آمریکا در منطقه «التنف» واقع در شرق سوریه، نوشته است: «آمریکا به صورت غیرقانونی سرزمین یک کشور دیگر را اشغال می‌کند و سپس پرواز مسافربری از پیش برنامه‌ریزی شده را آزار می‌دهد، جان مسافران غیرنظامی بی‌گناه آن را به خطر می‌اندازد، به بهانه اینکه از نیروهای اشغالگر خود حفاظت کند.»

واکنش لبنانی ها به سفر وزیر خارجه فرانسه به کشورشان، هشتگ پر بازدید دیگری است که بدان پرداخته خواهد شد. 

در این خصوص بیان می شود؛ در نخستین حرکت دیپلماتیک غربی پس از تشکیل دولت لبنان، وزیر خارجه فرانسه همزمان با تداوم فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا علیه لبنان، وارد بیروت شده و در نشست خبری با همتای لبنانی اش تاکید کرده است که می بایست قبل از درخواست هرگونه کمک بین المللی ابتدا اصلاحات انجام شود. 

همچنین اشاره خواهد شد؛ حضور وزیر خارجه فرانسه در مدارس کاتولیک در لبنان و قول هایش برای کمک مالی با انتقادات فراوانی روبرو شده است به طوری که بسیاری از کاربران اهداف تفرقه افکنانه را بخش مهمی از سفر وزیر خارجه فرانسه دانسته اند.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد معین مقامی، نویسندگی محمد علوی و اجرای محمدالعامری، امشب 4مرداد ماه ساعت 23:15 به وقت تهران از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: