به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، قسمت سوم و چهارم فصل جدید مسابقه بزرگ «میدون» روز پنجشبه و جمعه دوم و سوم مرداد از شبکه سه سیما پخش شد.

 

قسمت دوم این مسابقه، سه اجرای نزدیک و حساس را به همراه داشت که این مساله موجب شده بود، کار داوران در این قسمت از برنامه سخت شود و شرکت کنندگان رقابت نزدیک تری را تجربه کنند.

اجرای اول این قسمت بر عهده معین ملامحمدی زاده بود. او با ایستگاه های آب و هواشناسی کشاورزی به صحنه میدون آمده بود. این ایستگاه بر سر چاه آب های کشاورزان نصب می شود و حسگر تشخیص باد، رطوبت و گرمای آن ها در خصوص وضعیت زمین کشاورز اطلاع رسانی می کند.

اجرای دوم برعهده کمال خاتمی بود. وی با تحصیلات مهندسی مکانیک یخچال های هیبریدی را به داوران برنامه معرفی کرد که به غیر از برق می تواند، با گاز، انرژی های تجدیدپذیر و انرژی خورشیدی کار می کند. این اجرا داوران را تحت تاثیر قرار داد و موجب شد این کارآفرین امتیاز خوبی از داوران کسب کند.

مسئولیت سومین اجرای برنامه «میدون» را امیرحسین مقصودلو و عبدالله منصوری در اختیار داشتند. آن ها پرینترهای سه بعدی را به داوران معرفی کردند و بر صحنه مسابقه، آثار متعددی را که با این پرینتر درست کرده بودند، به داوران معرفی کردند. این اجرا نیز مورد استقبال داوران قرار گرفت و توانست امتیازات قابل توجهی را کسب کند.

بعد از دفاعیه شرکت کنندگان، داوران با باقی مانده سکه های خود برنده این قسمت را مشخص کردند و کمال خاتمی با کسب اکثریت آرای داوران موفق شد به عنوان برنده این قسمت از برنامه «میدون» معرفی شود.

قسمت سوم برنامه میدون نیز با سه اجرای دیگر همراه بود. شرکت کنندگان این قسمت از برنامه، با انتقادات مختلفی از سوی داوران مواجه شدند. امیرحسین قائمی شرکت کننده اول قسمت سوم «میدون» بود. او با تونل ضدعفونی به روی سن مسابقه آمد و ادعا داشت که این تونل های ضدعفونی می تواند در محیط های اداری و مکان های عمومی قابل استفاده باشد. داوران به خاطر مشکلات موجود در این ارائه، نظر مثبتی بر طرح نداشتند و قائمی نتوانست نظر داوران را جلب کند.

حامد واشقانی اجرای دوم این قسمت را برعهده داشت. فرآوری پسته ارائه او در مسابقه میدان بود. این شرکت کننده اجرای خود را با یک تئاتر شروع کرد و ادعا داشت، کارآفرینی او می تواند به تجار پسته کمک بسیار کند. این اجرا نیز نتوانست نظر داوران را جلب کند و اعتقاد داشتند، کسب و کار او موارد مشابه بسیاری داشته و حرف تازه ای برای گفتن ندارد.

اجرای سوم بر عهده غلامرضا عباسی بود که از شهر شیراز به «میدون» آمده بود. وی با تولید با حلوا ارده های خرمایی در تلاش بود نظر داوران را به خود جلب کند. کسب و کار او تنها در شهر خودش در جریان است و درخواست کرد تا با حضور در برنامه میدون بتواند کسب و کار خود را گسترش دهد و به شهرهای دیگر این محصول خود را منتقل کند.

در پایان پس از دفاعیه شرکت کنندگان این قسمت، غلامرضا عباسی موفق شد برنده این قسمت از مسابقه اعلام شود.

در پایان این دو قسمت، غلامرضا عباسی با کسب و کار تولید و صادرات حلوا ارده خرمایی و کمال خاتمی با کسب و کار یخچال های هیبریدی موفق شدند به دور نهایی کارآفرین ماه این مسابقه راه پیدا کنند.

مسابقه تلویزیونی «میدون» به تهیه کنندگی سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی کاری از گروه شبکه سه سیماست که  پنجشنبه و جمعه شب های هر هفته بعد از اخبار شبانگاهی از شبکه سه سیما پخش می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: