به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، دکتر عباسعلی شاملی در بیست و سومین قسمت از برنامه مصیر به بحث در خصوص «فلسفه تاریخ و تحول فرهنگی از دیدگاه شهید صدر» می‌پردازد. دکتر شاملی درباره‌ی نوآوری های شهید صدر و تحقق آن در علوم اسلامی بحث می کند. 

این پنجمین قسمتی است که برنامه مصیر به بررسی آرا و اندیشه های شهید محمد باقر صدر می‌پردازد. در چهار قسمت گذشته، مصیر به «سیره و سرگذشت شهید صدر» و «کارکرد اندیشه شهید محمد باقر صدر برای امروز امت اسلامی»، «منطقه الفراغ؛ چیستی و کارکرد آن در نظام حقوقی» و «اقتصاد اسلامی در اندیشه شهید صدر» پرداخت. گفتنی است  قسمت پیش رو برنامه مصیر به  بررسی آرا و اندیشه های شهید صدر در ابعاد دیگر اختصاص یافته است. 

این برنامه پیشتر  به بررسی آراء اندیشمندانی چون شهید مطهری، شهید بهشتی، امام موسی صدر،آیت الله مصباح یزدی، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهید سید مرتضی آوینی، شهید سلیمانی و آیت الله سید منیرالدین حسینی پرداخته است.

مجموعه ی «مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید و پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمدمهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: