به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، رمان «بازیِ فرشته» اثر کارلوس روئیث ثافون نویسنده اسپانیایی که قسمت دوم از چهارگانه‌ «گورستان کتاب‌های فراموش‌ شده» است و پیش از این جلد اول آن با نام «سایه‌ی باد» به چاپ رسیده است به زودی از سوی نشر نیماژ منتشر می‌شود.

این کتاب به بارسلونِ دهه‌ ۱۹۲۰ میلادی رفته است. در دلِ عمارتی رهاشده و مردی جوان از راه نوشتنِ داستان‌های دلهره‌آور  روزگار می‌گذراند. او به جهان کتاب‌ها پناه آورده تا انسان‌ها گذشته‌ دردناکشان را به فراموشی بسپارند اما ظهور ناشری ناشناس، یافتن کتابی مرموز در دل هزارتوی گورستان، سایه‌ عشقی آتشین، سرباز کردن پیشینه‌ عمارتی که در آن به‌سر می‌برد و پیوند خوردن همگی این‌ها به یکدیگر، نویسنده را به گرداب ماجرایی نفس‌گیر می‌کشاند تا روایتی دیگر از رازهای شهر بارسلون و اسراری ناگفته از رُمان «سایه‌ی باد» را بازگو کند.

ثافون بار دیگر خواننده را به فضایی جادویی و گوتیک هدایت می‌کند تا داستانی سرشار از دسیسه، عشق و تراژدی را در هزارتویی که گاه به تاریخ، اسطوره و روان‌شناسی راه می‌برد، روایت کند.

علاوه بر مارکز، اکو و بورخس که در رمان «سایه‌ی باد» با یکدیگر تلاقی می‌کردند در «بازیِ فرشته» باید ضلع چهارمی به آن‌ها افزود که چارلز دیکنز است.

«بازیِ فرشته» سال ۲۰۰۸، هفت سال بعد از «سایه‌ی باد» منتشر شد و موفقیتِ بزرگ‌تری برای نویسنده به ارمغان آورد. این‌بار رونمایی با حضور دوربین‌های خبری، پوشش تلویزیونی و حضور برجستگانی از جهان ادبیات همراه بود و مردمان بسیاری در سراسر جهان همچون جمعیت کتاب‌خوان شهر بارسلون چشم‌انتظار ورود آن به کتاب‌فروشی‌ها بودند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: