به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه ضمن مروری بر تاثیرات همه گیری ویروس کرونا بر افزایش گرسنگی جهانی، ابراز نگرانی سازمان ملل در این خصوص و هشدار به کشورهای جهان را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

این برنامه با اشاره به عدم برخورداری بیش از 821 میلیون نفر در سراسر جهان از امنیت غذایی، افزایش روزافزون این آمار را مورد نقد و بررسی قرار داده و به گفت و گو پیرامون جدیدترین آمارها از وضعیت همه گیری ویروس کرونا در کشورهای مختلف خواهد پرداخت.

در این برنامه همچنین پیامدهای بحران مواد غذایی بر زندگی صدها میلیون انسان روی کره زمین  نرخ نگران کننده، 1.1 درصد افزایش جمعیت جهان در سال معادل 70 میلیون نفر از ساکنان که هر ساله به کره زمین اضافه می شود  و  اقدامات دولت ها برای جلوگیری از گسترش بحران گرسنگی محرومیت بسیاری از کودکان از تنها وعده غذای گرم خود در برخی نقاط جهان به دلیل تعطیلی مدارس، بررسی می شود.

برنامه «شکاف اقتصادی» با بررسی موارد فوق، با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن سه شنبه ساعت3:30 و13:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: