به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، تلاش بی‌بدیل شبکه‌های استانی در قامت آیینه و مجموعه‌ای جامع از انواع آیین‌ها و برنامه‌های مربوط به مراسم عزاداری محرم در میان اقوام و فرهنگ‌های مختلف ایرانی و همچنین شبکه «شما» به‌عنوان نمایه و برآیندی از قاب‌ تصاویر همه شبکه‌های استانی، جلوه و زیبایی منحصر به فردی به این حسینیه رسانه‌ای بخشید و گستره عظیمی از مخاطبان را در سراسر کشور با این شور و شعور حسینی همدل و همراه کرد.

پخش زنده نماز باشکوه ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی از 100 شهر ایران

اقدامات ویژه و نوآورانه در مراکز برای پوشش برنامه‌های سوگواری ماه محرم به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در دستور کار قرار داشت همچنین با توجه به تاثیرگذاری فضای مجازی و تعداد بالای کاربران شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی، پوشش گسترده پخش زنده مراسم و رویدادها در فضای مجازی با استفاده از لایو، بسته‌های ویژه صوتی و تصویری، موشن گرافی و ویدئو،طراحی بازی رایگان به عنوان نذری دیجیتال که یک نذری متفاوت به عشق امام حسین علیه‌السلام برای کودکان و ارتباطات اینترنتی و موبایلی از عزاداری شهرستان‌های مختلف استان در زمان واحد از جمله در مرکز مازندران در دستور کار بود.

بهره‌گیری مناسب از ظرفیت شبکه سراسری شما

شبکه شما نقشی محوری در بازنمایی شور و شعور ملت حسینی در دورترین نقاط کشور ایفا کرد و قاب این شبکه در دهه اول محرم و به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی، با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق، ایران حسینی عزادارامام حسین علیه‌السلام را به شکلی مثال زدنی، به تصویر کشید؛ بر این اساس و طی روزهای اخیر شاهد برقراری 104 ارتباط تلویزیونی مراکز با این شبکه بودیم.

پخش زنده 10 هزار دقیقه آیین سوگواری مردم ایران از شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی

پخش زنده مراسم روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه‌ای بی بدیل از این هماهنگی و برنامه‌ریزی گسترده بود که هم از شبکه‌های استانی و هم شبکه‌های سراسری صورت گرفت که برقراری این ارتباط و تامین آنتن شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی، جز با همراهی گسترده مراکز امکان‌پذیر نبود.

شبکه‌هاییک، دو، سه، پنج، خبر، قرآن، آموزش و شما و برخی دیگر از شبکه‌های سراسری در کنار شبکه‌های برون‌مرزی، صدها ارتباط زنده را با مراکز و شهرهای مختلف ایران طی این دو روز برقرار کردند و به پخش مستقیم آیین‌های سوگواری سنتی مردمان ایران زمین پرداختند.

حاصل این هماهنگی و هم افزایی، 10 هزار و 474 دقیقه ارتباط زنده روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در قالب 1510 مورد و شامل 5 هزار و 64 دقیقه در روز تاسوعا و 5 هزار و 410 دقیقه در روز عاشورا بود.

در این بین شبکه «شما» با پخش 2 هزار و 474 دقیقه آیین‌های سوگواری مردم مناطق مختلف کشور بیشترین سهم را در بین شبکه‌های سراسری به خود اختصاص داد و پس از آن شبکه‌های دو (1205 دقیقه)، یک و قرآن (1118 دقیقه) و خبر (1035 دقیقه) قرار دارند.

 

مناسبت

شبکه‌های سراسری

شبکه خبر

شبکه شما

شبکه‌های برون‌مرزی

تعداد

مدت(دقیقه)

تعداد

مدت(دقیقه)

تعداد

مدت(دقیقه)

تعداد

مدت(دقیقه)

تاسوعای حسینی

441

2986

77

494

104

1255

45

329

عاشورای حسینی

543

3239

92

541

149

1219

5858

411

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: