به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، نمایشگاه عکس‌های سارا ساسانی با عنوان «روز-مرگی» از روز جمعه ١۴ شهریورماه ١٣٩٩ در گالری راه ابریشم گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه ٢۵ فریم عکس رنگی در ابعاد مختلف به نمایش درمی‌آید. همچنین ویدیویی مبتنی بر روایت‌هایی مستند از روزمرگی زنان در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:«واژگان زیادی در زبان فارسی هستند که شبیه هم نوشته می‌شوند اما معانی متفاوتی دارند. من جمله دو واژه «رو ْزمرِّگی» و «روز-مرگی»، از قضا این دو واژه این روزهای در ایران، علاوه بر شکل واحد، معانی نزدیک به هم نیز یافته‌اند. مجموعى از شرایط، بخش عمده‌ای از زنان کشور را به روز-مرگی یعنی هر روز مردن واداشته است. آن‌ها روزها را سپری می‌کنند و بدون اینکه منتظر آینده ای بهتر باشند، هر روز در خود و روزانه‌هایشان دفن می‌شوند.»

سارا ساسانی متولد سال ۱۳۶۴ در تهران، فارغ ‌التحصیل پژوهش هنر و جامعه‌شناسی است. او بیش از ١٧ سال در زمینه عکاسی سابقه دارد و علاوه بر برگزاری چهار نمایشگاه انفرادی در بیش از پنجاه نمایشگاه و فستیوال گروهی در داخل ایران و کشورهایی چون اتریش، فرانسه، امریکا، ایتالیا، بلژیک گرجستان و آلمان شرکت کرده است و موفق به کسب سه رتبه نخست در جشنواره‌های معتبر داخلی شده است.

نمایشگاه «روز-مرگی» در تاریخ جمعه ١۴ شهریورماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری راه ابریشم به نشانی تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان قدس و وصال شیرازی، ساختمان تکنوآجر، پلاک ٢١٠، طبقه چهار افتتاح می‌شود و تا ٣٠ شهریور ٩٩ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید علاقه‌مندان دایر است. همچنین گالری راه ابریشم دوشنبه‌ها تعطیل است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: