به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این رویداد که در سال جاری با توجه به فراگیری بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامتی هموطنان، جایگزین نمایشگاه ایران نوشت (با سابقه 7 دوره برگزاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال 1391 تا 1397 و به همت مجمع ایران نوشت) شده است، تا کنون توجه بیش از 10,000 مخاطب را اعم از خانواده ها و مدیران فروشگاه های فرهنگی به خود جلب کرده است.

گفتنی است که عرضه محصولات نوشت افزار تولید داخل به دو شیوه اینترنتی و فروشگاه های محلی منتخب سراسر کشور (به منظور پیشگیری از تراکم جمعیتی) انجام می پذیرد و فهرست این فروشگاه ها در سامانه www.irannevesht.ir قرار گرفته است.

همان طور که آموزش تعطیل پذیر نیست، استفاده از نوشت افزار نیز متوقف نشده است. هرچند شاید درخواست اقلامی مانند کیف مدرسه به دلیل تعطیلی های سال گذشته و افزایش سهم کلاس های درسی غیرحضوری، کاهش یافته باشد و بازار نوشت افزار نیز مانند بسیاری از حوزه های کسب و کار کشور از مشکلات اقتصادی و پیامدهای غیرمستقیم بیماری کرونا آسیب قابل توجهی دیده باشد و حتی تا یک سوم کاهش دادوستد برای این بازار 6 هزار میلیارد تومانی برآورد شده است؛ اما با توجه به گرم شدن مجدد تنور مدارس می توان انتظار افزایش رونق را در این حوزه و در این روزها داشت و استفاده از محصولات نگارشی مانند دفتر، مداد، خودکار، مداد رنگی و ... همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

از نکات این جشنواره می توان به عرضه اینترنتی نوشت افزار ایرانی از طریق فروشگاه اینترنتی تخصصی نوشت افزار و همچنین افزایش تنوع محصولات تولید داخل اشاره نمود که علاوه بر دفتر، در حوزه هایی مانند خودکار، ماژیک و مداد نیز تنوع بسیار خوبی پدید آمده است و نوید خودکفایی را در سال «جهش تولید» به ارمغان می آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: