به گزارشگروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، امسال نیز شبکه تلویزیونی آموزش همانند سالهای گذشته در ایام ماه محرم با پخش انیمیشن های مرکز صبا از جمله « مقتل خوانی» و « قصه های آسمانی» به کارگردانی علیرضا فرمانی و « داستان راستان» به کارگردانی حسن سلطانی، حماسه عاشورا و نهضت حسینی (ع) را برای خردسالان، کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشت.

مجموعه انیمیشن « مقتل خوانی» با تکنیک دو بعدی در 20 قسمت 10 دقیقه ای به بهانه روایت رویداد عظیم حماسه عاشورا و نهضت حسینی (ع) با شیوه ای نو و زبانی تازه برای کودکان ساخته شد. از مرگ معاویه و آغاز حکومت یزید، خودداری امام حسین (ع) از بیعت با یزید، حرکت آن امام به سوی مکه و سپس کوفه و توقف در کربلا و حوادث عظیم تاسوعا و عاشورا حکایت دارد. در این مجموعه سعی شده تا با نگاه مذهبی ساده همراه با واقعیت و با بیانی ساده برای مخاطبان کودک بازگو شود تا بتوانند رویدادهای مهم آن زمان را درک کنند.

مجموعه انیمیشن « قصه‌های آسمانی» هم با  تکنیک دو بعدی در 11 قسمت 14 دقیقه ای با موضوعات مختلف آیینی و دینی برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید و پخش شد.

همچنین مجموعه انیمیشن « داستان راستان» هم در قالب 14 قسمت 15 دقیقه ای با تکنیک سه بعدی تولید شد که هر قسمت آن دارای داستانی مستقل می باشد در هر قسمت یکی از موضاعات دینی و قرآنی محور اصلی داستان را تشکیل می دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: