به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در این برنامه که امروز ساعت 52 : 17 دقیقه پخش می شود، سردار دقیقی، مشاور عالی فرماندهی کل سپاه پاسداران، حضور دارد و درباره عملیات شاخص بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر صحبت می کند.

نگاهی به 10 پیروزی مهم که در 10 عملیات موفق طریق‌القدس، بدر، والفجر 8 و 10، بیت المقدس، فتح المبین، محرم، خیبر، کربلای 10 و 11، بدست آمده است، از دیگر بخش های برنامه این هفته مهمات است.

این هفته همچنین با شهید غلامرضا رهبر  نخستین گزارشگر شهید صدا و سیما آشنا می شویم که در 34 سالگی و درسالروز تولدش 21دی 1365 به شهادت رسید.

غلامرضا رهبر که از سال 1358 فعالیت خود را در صدا و سیمای مرکز آبادان و رادیو نفت آغاز کرد در دوران جنگ تحمیلی ، با حضور در جبهه های جنگ و زیر بارش توپ و خمپاره ، کار خود را بعنوان خبرنگار بخوبی انجام داد و ایثارگری رزمندگان را می نگاشت .

مجله تصویری «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه ای نو و نگاهی تحلیلی دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه های سیاسی، اقتصادی  و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند.

این برنامه که با اجرای آقایان صمدی، زین العابدین، تقی پور، شهبازی و سید هادی موسوی تقدیم بینندگان می شود دارای بخش های متعددی است که بررسی عملیات های مهم، روایت مهمان، معرفی ، شهدای خاص ، پدیدار شناسی فرهنگی، قصه خوانی ،ناشنیده ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ 10 از جمله این بخش ها است.

مجموعه برنامه «مهمات» کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیماست  که با تهیه کنندگی سید احمد موسویان در 26 قسمت 55 دقیقه ای ساخته شده است و چهارشنبه ها ساعت 45 : 17 از شبکه یک پخش می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: