به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، توحید معصومی دبیر اجرایی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر سراسری مقاومت با اعلام این خبر گفت: ضمن تشکر از حضور متعهدانه و ارزشمند کلیۀ هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران، کارگردانان، نمایش‌نامه‌نویسان، اساتید و علاقه‌مندانی که در بخش‌های مختلف این جشنواره شرکت کرده‌اند و تبریک به عزیزانی که اثر آنها در مرحلۀ ارزیابی متن، مورد قبول هیات ارزیابی جشنواره قرار گرفته‌است، در نظر داریم مرحلۀ ارزیابی اجراهای بخش‌های مختلف این جشنواره را طبق زمان‌بندی معین و توسط افراد مجرب این حوزه به مرحله‌ی اجرا درآوریم.

معصومی اضافه کرد: بر این اساس مهلت ارسال فیلم نمایش‌های بخش خیابانی و محیطی که پیش از این تا ۳۱ شهریورماه اعلام شده بود، تا دهم مهرماه تمدید می‌شود و در بخش دانشجویی، ارزیابی اجراها طی روزهای ۱۹ تا ۲۵ مهرماه انجام خواهد شد؛ همچنین ارزیابی اجراهای بخش صحنه‌ای از اول تا دهم آبان‌ماه صورت خواهد گرفت.

 وی همچنین درباره آخرین مهلت ارسال اثر در بخش‌های نمایش‌نامه‌نویسی و سمینار پژوهشی توضیح داد: علاقه‌مندان برای حضور در بخش نمایش‌نامه‌نویسی تا سی‌ام مهرماه و برای تکمیل و ارسال مقالات در بخش سمینار پژوهشی تا پانزدهم مهرماه فرصت دارند آثار خود را از طریق سایت جشنواره به نشانی revayattheater.com ارسال کنند و بدیهی است که زمان مذکور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

معصومی درباره نحوۀ انجام ارزیابی‌ها گفت: آثار منتخب در بخش خیابانی طبق فراخوان به صورت ارزیابی فیلم بررسی خواهند شد. در بخش‌های صحنه‌ای و دانشجویی اولویت ما ارزیابی به صورت زنده است اما با توجه به شرایط کرونایی کشور، ده روز قبل از شروع بازبینی شکل و شیوۀ دقیق ارزیابی به گروه‌ها اعلام خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنوارۀ تئاتر مقاومت همچنین در خصوص پرداخت کمک هزینۀ تمرین در دو بخش دانشجویی و صحنه‌ای افزود: پس از مشخص شدن قطعی آثاری که برای مرحلۀ ارزیابی اجرا آماده شدند و دو هفته قبل از شروع ارزیابی‌ها، به گروه‌های آمادۀ ارزیابی تا سقف ۲۵ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

معصومی در پایان بیان کرد: همچنین آثاری که در هر سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و دانشجویی پذیرفته شده‌اند در صورت آماده بودن می‌توانند به مناسبت چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس و با اخذ مجوز‌های لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط استانی، در شهرهای خود اجرای عمومی داشته باشند و این موضوع منافاتی با حضور در جشنواره نخواهد داشت.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی، آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: