به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه تلویزیونی "شکلات تلخ" این هفته با محوریت اعتیاد در خانواده ایرانی و تأثیر آن بر فرزندان پخش می‌شود. 

مجتبی احمدی تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی گفت: در ادامه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی موثر بر از هم گسیختگی خانواده ایرانی به سراغ اعتیاد رفتیم که یکی از محوری‌ترین دلایل موثر بر شکست خانواده و حتی پدیده کودکان کار و خیابان است. 

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و آسیب‌های ناشی از اعتیاد که در سالهای اخیر آمار و ارقامی متفاوت به خود گرفته است و نمودار موجود نشان از این دارد که گرایش دختران در سالهای اخیر به اعتیاد بیش از گذشته است و حتی کارشناسان معتقدند سن اعتیاد نیز در سال‌های اخیر کاهش داشته است با کارشناسان و پژوهشگران حوزه اعتیاد و البته افراد آسیب‌دیده این مقوله در برنامه روز شنبه به گفت و گو نشستیم. 

تهیه‌کننده برنامه "شکلات تلخ" می‌گوید: در برنامه‌های این هفته تصمیم داریم زوایای مختلفی را در خصوص گرایش به مواد مخدر، تأثیر والدین بر اعتیاد فرزندان، چگونگی دستیابی فرزندان به مواد مخدر، شرایط روحی و روانی مصرف‌کنندگان و راهکاری‌های موثر در ترک و دوری را بررسی و تحلیل کنیم. در این برنامه که با حضور دکتر اقطار کارشناس و پژوهشگر حوزه اعتیاد و یک فرد نجات یافته که این روزها به عنوان مشاور در یکی از مراکز فعالیت می‌کند و چند فرد درگیر از سن و سال مختلف تولید شده است؛ قرار است داستان اعتیاد را شاید قابل لمس‌تر از دیگر بسته‌های رسانه‌ای با مخاطبمان درمیان بگذاریم. 

احمدی در پایان گفت: در برنامه روز سه شنبه به بحث اعتیاد در مشاغل مختلف از جمله رشته‌های مختلف ورزشی، هنری و ... نیز خواهیم پرداخت. 

برنامه  "شکلات تلخ" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی، روزهای شنبه و سه شنبه  حوالی ساعت 13:30 و روزهای یکشنبه و چهارشنبه 00:30 بامداد با اجرای مهدی اسماعیل‌تبار، روان شناس فرهنگی روی آنتن می‌رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: