به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، جلسه داوری این مسابقه روز یکشنبه 23 شهریور با حضور سید محمد مهدی حجت (رئیس هیأت داوران)، رضا قره باغی، شاهین حیدری و سیدمجتبی موسوی داوران این مسابقه برگزار شد.

حامد نوری دبیر این مسابقه از ارسال 180 اثر توسط 70 هنرمند خبر داد و گفت: توجه به مفهوم و موضوع ایثار و همچنین خلاقیت و نوآوری در طراحی با توجه به ویژگی های خاص پروژه شامل دقت در طراحی جزئیات و اجرایی بودن با استفاده از مصالح بوم آورد و رایج در کشور و همچنین ظرفیت استفاده بهینه در مناسبت های مرتبط اثر خلق شده به عنوان یک بنای یاد بود فاخر و ماندگار را از معیارهای مهم ارزیابی داوران به شمار آورد که در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

وی  به  انتخاب سه طرح برگزیده در این مسابقه اشاره کرد و افزود:  اکثر آثار ارسالی بسیار هنرمندانه، علمی و فنی مهندسی می باشند که سطح مسابقه را مشخص کرده اند و تقریباً به المان های شهدا و مفاهیم جنگ در خیلی از آن ها اشاره شده است.

گفتنی است در این جلسه دبیر مسابقه ضمن شرح نقش راه آهن در 8 سال جنگ تحمیلی به نقش دلاور مردی های شهدای راه آهن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد تا با توجه به این موارد، داوران نسبت به انتخاب و ارزیابی آثار بپردازند.

یادآور می شود؛ مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر در مهر ماه و همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور میهمانان ویژه برگزار خواهد شد.

مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران به  ریاست سعید رسولی (مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا) و دبیری حامد نوری به منظور ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای راه آهن، برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: