به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ضمن اشاره به انتصاب موریسیو کلاور-کارونه به ریاست آی­دی­بی (بانک توسعه بین­ آمریکا) ایالات متحده به دنبال نقض یک سنّت شش دهه­ ای در انتخاب ریاست آن بانک از بین نامزدهایی از آمریکای لاتین، تلاش آمریکا برای دستیابی به خواسته ها و اهداف سیاسی خود از طریق موسسات و سازمان های جهانی را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

در این برنامه با اشاره به برخی اقدامات آمریکا با استفاده از این نهادها از جمله ناتو، سازمان ملل و بانک جهانی در راستای رسیدن به خواسته های سیاسی، اهداف ترامپ در معرفی یکی از مقامات ارشد کاخ سفید برای رهبری بانک توسعه بین آمریکایی و اقدامات انجام شده برای جلب حمایت کشورهای آمریکای لاتین برای انتخاب موریسیو کلاور- کارونه مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.

مروری بر نفوذ بالای آمریکا در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، نگاهی به نفوذ آمریکا در جامعه جهانی ارتباطات مالی بین الملل (سوئیفت) و سوءاستفاده از این نهاد برای دستیابی به اهداف خود و بررسی نفوذ آمریکا در سازمان ملل و کسب ۲۲ درصد از کل بودجه این سازمان از جمله محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.

«شکاف اقتصادی» ساعت 01:00 بامداد جمعه ۲۸ شهریور از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: