چهره‌ها و اخبار فرهنگ و هنر در هفته‌ای که گذشت؛

شعر و ادب پارسی مدیون شاعر آذری/ خورشید ایرانی در اروپا درخشید/ رکورد ماندگار خواننده مردادی/ سریال «دل» زیر ذره بین منتقدان و هنرمندان/ ماجرای کارگردان قاتل

همه چیز تحت الشعاع فیلم‌های ایرانی در جشنواره ونیز بود و بی تردید غیبت روح الله زمانی بازیگر اول فیلم مجید مجیدی بزرگ‌ترین بدشانسی این تیم به حساب آمد.

 

بررسی تولیدات تلویزیون در مقایسه با شبکه نمایش خانگی؛

سریال خوب را در تلویزیون ببینیم یا شبکه نمایش خانگی؟

رقابت شبکه نمایش خانگی با تلویزیون عرصه جدیدی را در تولید سریال ها فراهم کرده که بسیاری براین عقیده اند شبکه نمایش خانگی این روز ها توانسته در این رقابت موفق تر عمل کند .

 

گفت و گوی هفته به مناسبت روز شعر و ادب پارسی؛

علی اصغر شعر دوست:شهریار مکتب و راهی نوین در غزل‌سرایی ایجاد کرد / شعر ترکی شهریار یک امتیاز بزرگ برای او است

روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است. به همین منظور گفت‌وگویی با علی‌اصغر شعردوست پیشنهاددهنده انتخاب سالروز درگذشت استاد شهریار به عنوان روز شعر و ادب فارسی در تقویم ملی گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

 

گفت وگوی هفته با بازیگر نقش شهریار به مناسبت روز شهریار؛

اردشیر رستمی: شهریار یک نابغه بود / او به مسائل روز دنیا شناخت کافی داشت

اردشیر رستمی که شهریار شناس است وسابقه بازی در این نقش را برای سریال کمال تبریزی دارد معتقد است شهریار یک نابغه بوده که در زمینه‌های مختلف علمی تبحر داشته و همیشه با شناخت کامل نسبت به مسائل روز دنیا و جامعه در آثار واکنش نشان می‌داد.

 

ماجرای دستمزدها در سینما و تلویزیون / از پول‌های کثیف تا تورم عجیب

ماجرای دستمزدها در سینما و تلویزیون همیشه یک موضوع مهم و قابل بحث بین اهالی سینما بوده که متأسفانه هیچ‌گاه بحث‌های پیرامون این موضوع به نتیجه روشن و درستی نرسیده و همواره عوامل نامشخصی در تعیین میزان دستمزد عوامل تأثیرگذار بوده‌اند.

 

ترانه علیدوستی بازیگر فیلم جدید مانی حقیقی

ترانه علیدوستی به گروه بازیگران فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی پیوست.

 

داستان هفته؛

«من و مادرم»: دلار

​مجموعه داستان‌هایی با عنوان «من و مادرم» در قسمت‌های مختلف به قلم احمد مایل نویسنده و کارگردان تئاتر را که در خبرگزاری برنا، منتشر می‌شود از این پس در قسمت‌های مختلف می‌خوانید.

 

معرفی کتاب؛

«گرسنه» روایتگر گرسنگی نویسنده‌ای مطرود از جامعه

«گرسنه» نوشته کنوت هامسون(۱۹۵۲-۱۸۵۹)، نویسنده نروژی برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۲۰ است. این کتاب درباره نویسنده‌ای نروژی است که در اوج تنگدستی در اسلو پرسه می‌زند و با فقری که دست به گریبانش است مبارزه می‌کند.

 

گزارش هفته؛

از بی‌مهری‌ به سینمای دفاع مقدس تا نگاه‌‌ متعصبانه بعضی ها

در دوران جنگ تحمیلی و پس از پایان آن در سینمای ایران با توجه ویژه‌ای که به این اتفاق تاریخی بود یک ژانر سینمایی خلق شد که فیلم‌های متعددی در این ژانر ساخته شدند و فیلمسازان بسیاری در این حوزه فعالیت کردند که امروز بسیاری از آثار ماندگار تاریخ سینمای ایران را تشکیل می‌دهند.

 

این هفته کجا تئاتر ببینیم؟

نمایش‌هایی که این روزها روی صحنه است و خبرگزاری برنا تماشای آن را پیشنهاد می دهد.

 

همه فیلم‌های سینمایی روی پرده؛

وضعیت فیلم‌های آخر هفته

شما می‌توانید آخر هفته‌تان را سینمایی سپری کنید و ما به شما کمک می‌کنیم تا انتخاب خوبی داشته باشید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: