به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ « قصه ی آرشاک» مستند پرتره آرشاک قوکاسیان و از تولیدات جدید شبکه مستند سیما یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور مدیر شبکه مستند سیما و جمعی از بزرگان عرصه دوبله و دوستداران فرهنگ در شهرک غرب، بلوار ایران‌ زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی در 57 دقیقه به جنبه‌های مختلفی از زندگی کاری استاد قوکاسیان می‌پردازد.

توکلی درباره این مستند گفت: قوکاسیان (زادهٔ ۶ مهر ۱۳۲۳) گوینده یا دوبلور ایرانی که در فاصله سال‌های ۱۳۳۹ تا اوایل سال 62 به جای شخصیت‌های جوان در بسیاری از فیلم‌های سینمائی و سریال‌های ایرانی و خارجی گویندگی کرده‌است. سپس به کانادا مهاجرت می کند و سال 87 مراحل بازگشت ایشان به ایران انجام شده و به دنیای دوبله بار می گردد.

وی افزود: از مهمترین کارهای ایشان می توان به «اسب جنگی» ساخته استیون اسپیلبرگ اشاره کرد که بعد از بازگشت ایشان به ایران انجام گرفته است.

این کارگردان افزود: در « قصه ی آرشاک » قوکاسیان درباره ورودش به دوبله ، اینکه چرا مهاجرت کرد و سالهایی که در کانادا بود چه بر او گذشت و همچنین اینکه چه شد به ایران بازگشت؟ صحبت خواهد کرد.

توکلی گفت: قوکاسیان تنها دوبلور ارمنی ایران است و تا امروز آثار درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: