به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مختار آخو‍ندی در برنامه یه روز تازه درباره دو صیاد دیگر که هنوز بیمه نشدند نیز گفت: دو صیاد دیگر مدارکشان را به صورت کامل ارائه نکرده‌اند و انشاالله ظرف سه روز آینده مدارک این عزیزان نیز تکمیل و بیمه‌شان برقرار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بحث ما از این صیادان فراتر هست و می‌خواهیم کل جامعه صیادان را تحت پوشش قرار بدهیم و از این مزایا استفاده کنند ما اکنون تقریبا بیش از ۹۰ درصد صیادان کشورمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ۱۰ درصد دیگر به خاطر خلاهایی که وجود دارد و حمایت‌هایی که از آنها نمی‌شود و از این خدمات استفاده نمی‌کنند و ما سعی داریم این عزیزان هم از پوشش بیمه‌ای بهره ببرند.

گفتنی است پیش از این سه صیاد آزاد شده از چنگال دزدان دریایی میهمان برنامه یه روز تازه بودند که اعلام شد بیمه‌شان قطع شده و این موضوع از طرف برنامه تا وصل شدن بیمه این صیادان ادامه خواهد یافت. همچنین عوامل برنامه از بینندگان خود خواسته‌اند تا موضوع و مشکل خودشان را به سامانه پیامکی برنامه به شماره ۱۰۰۰۰۵۱۹ پیامک کنند تا پیگیری‌های لازم را از سازمان‌ها و نهادهای مربوطه انجام دهند.

برنامه یه روز تازه کاری است از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما که از ابتدای هفته تا روز چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۹ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: