به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،

نویسنده معترض هفته؛ بابک کایدان

بابک کایدان نویسنده سریال دل که اخیرا این مجموعه نمایشی را برای شبکه نمایش خانگی نوشته بود، با گفت و گویی عجیب و غریب در تیم سعید راد توپ زد. بعد از گلایه و ناراحتی سعید راد از بازی در سریال دل حالا بابک کایدان هم از بالا رفتن تعداد قسمت‌های این سریال و انتخاب اشتباه برخی از بازیگران اعلام نارضایتی و گلایه داشت.

فقدان هفته؛ درگذشت عباس  جوانمرد

عباس جوانمرد که چند سالی در کانادا زندگی می‌کند و در 3 سال اخیر به دلایل مختلف به ایران سفر نکرد هفته گذشته در 91 سالگی چشم از جهان فرو بست تا خانواده نمایش را در سوگ بنشاند. عباس جوانمرد که یکی از عناصر تأثیرگذار تئاتر ایرانی است و سالها در این عرصه سابقه تدریس دارد و بسیاری از شاگردان او امروز از بزرگان تئاتر، سینما و تلویزیون به شمار می‌روند در پیشرفت بسیاری از نویسندگان ایرانی و اوج گرفتن نمایشنامه اصیل ایرانی نقشی بی بدیل داشته است. خبرگزاری برنا فقدان این هنرمند بزرگ را به خانواده هنر و به خصوص اهالی تئاتر تسلیت می‌گوید.

متولد هفته؛ باباپنجعلی

کنار گذاشته شدن علیرضا خمسه از فصل آخر سریال پایتخت بسیار عجیب و غریب بود چرا که کاراکتر بامزه باباپنجعلی حتی در لحظات سکوتش جز دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های تیپیکال سریال پایتخت محسوب می‌شد.

محسن تنابنده در اقدامی عجیب باباپنجعلی سریال پایتخت را کشت تا او دوباره در زمین گرم سعید نعمت‌اله با یک کاراکتر ویژه متولد شود.

علیرضا خمسه بی‌شک در کنار اصغر همت که شخصیت باباماجد سریال زمین گرم را ایفا می‌کند یکی از بهترین بازی‌های کارنامه‌اش را ارائه داده است.

غایب بزرگ هفته؛ اصغر  همت

اصغر همت معمولا پرکار نیست. بسیار با وسواس انتخاب می کند و اصولا تن به ایفای هر نقشی نمی‌دهد. کارنامه او مملو از نقش‌های خاصی است که معمولا با طراحی ویژه‌ای از سوی این بازیگر جلوی دوربین رفته است. او حتی در تئاتر نیز ایفاگر شخصیت‌‌‌های ویژه‌ای بیتوس بیچاره بوده است. همت بعد از مدت‌ها دوباره با سریال زمین گرم و نقش باباماجد به تلویزیون برگشت تا بعد از مدت‌ها یک نقش گرم و جذاب را در میان دیالوگ‌های عمیق سعید نعمت‌اله به کارنامه کاری‌اش اضافه کند.

عذرخواهی هفته؛ مسعود فراستی

مسعود فراستی که در برنامه کتاب باز سروش صحت شاهنامه را شاهکار خوانده بود از طریق همین برنامه از طرفداران فردوسی و شاهنامه‌خوانان حرفه ای عذرخواهی کرد تا پس از مدت‌ها نقدهای بی‌رحمانه‌اش به جان سینما حالا از موضعی پایین‌تر، غلط خواندن ابیات غنی شاهنامه ماندگار فردوسی را به گردن بگیرد.

زنده‌ به گور هفته؛ سحر  زکریا

در سر و صدا و سکوت کم کاری‌ها و پرکاری‌های برخی در سینما و تلویزیون به یک باره  سحر زکریا در مصاحبه‌ای عجیب و غریب تمام بیکاری‌های زندگی‌اش را بر سر مهران مدیری خراب کرد و گفت: لطفا هنگام مرگم بر سر مزارم حاضر نشوید چون شما ما را زنده به گور کردید.

مردم عزیزم بنده به عنوان یک فرد کوچک جامعه متاسفم برای خودم، اول از همه میخوام بدونید که چرا در این برنامه شرکت نخواهم کرد بنا به دلایلی قردادم رو در پستم نمیتونم بزارم که ببینید قرارداد هم بستم ولی به خاطر بی حرمتی  و.... در این برنامه شرکت نخواهم کرد البته ما سالها ست که به توهین عادت کردیم، مردم عزیزم میخوام بدونید که در حرفه بنده جز پارتی  بازی و لابی کردن چیزی وجود نداره این شما نیستید که بازیگرهاتون رو انتخاب میکنید براتون انتخاب می کنند چرا باید سینمای ما فقط جمعا ۱۰ نفر کار کنن بعد همون گروه سر از نمایش خانگی در میارن وتیم بازی میچرخه ، مگه یک بازیگر چقدر استعداد و توان داره که در سال ۷  تا فیلم بازی کنه ، یکسری آقایون که فقط خانمهاشون در فیلمهاشون بازی می کنند یعنی از نقش دختر ۵ ساله تا زن ۴۰ ساله ، در جشنواره فجر یادم هست که بخاطر مشکلاتی انصراف دادم یکی از این مشکلات توهین به همکارانم بود (که اتفاقا هیچ خیری از این همکاران به بنده نرسیده) ولی انسانیت ایجاب میکرد که این کا رو انجام بدم وجالب این بود خانم کارگردانی که مستقیما بهشون توهین شده بود دخترشون که ایشونم سالی ۱۰ تا فیلم دارن در صف اول جشنواره حضور داشتن، حرف دیگر آقای مدیری عزیز برام بسیارقابل احترامید ولی چند وقتی که از شما مصاحبه هایی میبینم که ذهنم رو مشغول کرده شما در یکی از مصاحبه هاتون گفتید به اون آدم سر چهارراه فکر می کنید  ولی چطور به تیمی که سالها با شما کار کردن فکر نمی کنید ؟! که در این روزهای سخت چگونه زندگی می کنند، تیمی که همیشه به بچه های مدیری سالها با ما برخورد کردن و نقش در کارهای دیگه به ما ندادن، آیا بعد از هیولا ی یک که بازده چندانی نداشت وبردن بازیگرانی که کارهای زیادی دارن وپولهای هنگفتی از بقیه کارها میگیرن بهتر نبود که با تیم قدیمتون کار میکردید تا ما هم گذران زندگی کنیم؟ گروهی که هنوز مردم دوستشون دارن وهنوز کارهای قدیمی رو می بینن، من سحر زکریا دل پر خونی از همکارانم دارم چرا که سالهاست من وامثال من زنده بگور شدیم، روزی که از این دنیا برم لطفا سر جنازه ام نیاید عینکهای آفتابی گران قیمتتان را به چشم نزنید و به تبلیغات پوچتون ادامه ندید چون به وقت زنده بودنم مرا کشتید، حرف دیگر آقایان شریف گلیان پول بنده را سالها پیش خوردند (قهوه تلخ) اینروزها این برنامه از فیلمو در حال پخش است میخوام بدونم چطور وقتی شکایت من در ارشاد موجود است ان کار فروخته شده به این سایت؟ میخوام اعلام کنم بنده تا به امروز جز هیچ باندی نبودم با استناد به حرف حسین اگر دین ندارید آزاده باشید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: