به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی با اشاره به ضرب الاجل جانسون به اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق، امکان رد بخش هایی از توافق نامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا درصورت عدم دستیابی به توافق تا 15 اکتبر را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

در این برنامه با نگاهی به «لایحه داخلی بازار» که اخیرا توسط بوریس جانسون پیشنهاد شده است، نقد و تبادل نظر درخصوص موارد اختلاف نظر میان بریتانیا و اتحادیه اروپا از جمله مرز ایرلند و نحوه اجرای مقررات تجاری در ایرلند شمالی صورت گرفته و تاکید جانسون در طرح پیشنهادی خود بر تصمیم گیری یکجانبه بریتانیا برای امور تجاری ایرلند شمالی علی رغم تصویب پیروی این بخش از بریتانیا از قوانین اتحادیه اروپا به مدت 4 سال طبق توافق برگزیت بررسی خواهد شد.

از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه می توان به اختلاف نظرهای میان اتحادیه اروپا و بریتانیا درخصوص بخش هایی از معاهده برگزیت، پیامدهای اقتصادی شکست احتمالی برگزیت بر اقتصاد بریتانیا و دلایل اقدام بوریس جانسون برای تهدید اتحادیه اروپا و تعیین ضرب الاجل اشاره کرد.

«شکاف اقتصادی» ساعت 00:05 بامداد جمعه 11 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: