به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، درگفتگوی امروز13مهرماه در برنامه صبح‌گاهی «در انتهای الوند»انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهراندرباره اجرای محدودیت های فعلی در تهرانگفت: در پی افزایش روند بیماری کرونا و افزایش بستری شدگان، ستاد های استانی به دنبال این بودند که اختیارات خودشان را نسبت به اعمال محدودیت‌ها و نظارت بیشتر کنند. ستاد ملی مبارزه با کرونا این اختیار را به آنها داده که اگر درخواستی در مورد اعمال محدودیت دارند به وزیر کشور و وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انعکاس دهند. ستاد ملی مبارزه با کرونا هم این مکاتبه را داشته است.

 در تعطیلات 14 و 15 خرداد و همچنین 8 و 9 شهریور روند افزایش بستری شدگان بیشتر شد که قابل پیش‌بینی بود. در یک ماه گذشته شاهد بستری روزانه به طور متوسط 70 نفر بودیم. مثلا در 11 شهریور 2800 نفر بیمار بستری و در 11 مهر میزان بستری شدگان به4867 نفر رسیده است. اگر این محدودیت‌ها اعمال نشود دیگر تخت بیمارستان‌ها ظرفیت پذیرش بیمار را نخواهند داشت در نتیجه باید کنترل و نظارت بیشتر شود تا به حالت پایدار و ثابت برسیم.

پیشنهاد ما قبلا در این مورد دو هفته بود که باید بررسی شود و اگر تعداد مراجعان بالا برود قطعا اعمال محدودیت ها و تعطیلی مراکز تمدید خواهد شد.

استاندار تهران ضمن تایید روی این نکته که تعطیلی مشکل را برطرف نمی‌کند، درباره سفر مردم گفت: هنگام تعطیلی‌ها، امکان سفر مردم وجود دارد که نه تنها باعث پیشگیری نشده بلکه شاهد انتقال و گسترش بیماری توسط کسانی بودیم که در دوره تعطیلات سفر رفته‌اند. باید گلوگاه و مراکزی که باعث شیوع بیشتر هستند بسته شوند و البته یکی از اقدامات باید بستن راه های تهران و کشور باشد.اگر زدن ماسک اجباری شود کمک بزرگی در روند بهبود خواهد بود. ما تلاش داریم از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی و مردم را با خود همراه کنیم اما اگر نشود، مانند تجربه بستن کمربند باید برای ماسک زدن هم همان روند را پیش ببریم. تنها نگرانی ما برای افرادی است که توان مالی تهیه آن را ندارند که در حال حاضر مشغول مشورت باگروه‌های مختلف کاری هستیم که چه تدابیری اتحاذ شود و چه جریمه‌ای در نظر گرفته شود.

برنامه در انتهای الوند به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجیدیحیایی از حدود ساعت ۷:۲۰ صبح  از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دوسیما می‌رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: