به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، روح‌الله حسینی فعال سینما با بیان مطلب فوق گفت: اینجاست که همچنان سینماگران از ابتدایی‌ترین حقوق صنفی که امنیت شغلی و فی‌المثل داشتن بیمه بیکاری است محرومند و به نظر می‌رسد ساختار فرسوده صنفی موجود هم نخواهد توانست این مشکل را حل کند پس چه بهتر که از ظرفیت سینماگران در سراسر ایران برای حل مشکلات استفاده کنند.

حسینی ادامه داد: ارتقای معیشت اگر زیربنای صنوف استانی سینما شود یقینا هم دلگرمی برای عموم سینماگران خواهد بود و هم الگویی می‌سازد برای تمامی صنوف هنری دیگر که اگر می‌خواهند مشکلات بدنه را حل کنند باید منفعت‌طلبی را کنار گذاشته و به سمت شریک کردن تمام اعضای صنف در منافع باشند.

این فعال سینما افزود: واقعیت آن است که روسای خانه سینما که اخیرا صنوفش محلی-کارگری و مختص پای‌تخت شده‌اند چنان گرفتار درگیریهای داخلی هستند که سال از نیمه گذشته و هنوز معلوم نشده که رقمی میلیاردی که از بنیاد به بهانه کمک به بدنه سینما گرفتند چه شده؟ این درگیریهای داخلی فقط یک نتیجه دارد و آن هم رها کردن این بظاهر صنف به حال خود و راه‌اندازی صنوفی که به فکر بدنه باشند و نه درخدمت اقلیتی چندنفره.

روح‌الله حسینی تاکید کرد: اخیرا فعالان سینمای البرز و خراسان به دنبال راه‌اندازی صنوف واقعی خویش هستند، همان طور که در اصفهان و شیراز و... هم تحرکاتی شکل گرفته برای شکل‌گیری صنوف واقعی سینمایی. 

خالق نخستین فیلم مستقل و غیررانتی تولید قم با عنوان "هستی" در ادامه بیان داشت: فعالان سینمای قم هم به‌زودی خانه سینمای قم را با حضور دلسوزان سینما و نه کوتاه‌فکران درازقامت آلوده به غمزه سرمایه‌داران نوکیسه راه خواهند انداخت تا گشایشی ایجاد شود در مسیر تحقق خواسته‌های صنفی.

این فعال سینما خاطرنشان ساخت: اگر سینماگران جای‌جای ایران دست به دست هم دهند و کمک کنند به پا گرفتن صنوف واقعی سینما در مراکز استانها و شهرستانها قطع به یقین در درازمدت با یک صنف قدرتمند و توانمند روبرو خواهیم بود که حداقل مزیتش، کاهش مشکلات صنفی سینماگران است.

حسینی ابراز امیدواری کرد: انشاءالله که هرچه زودتر صنوف استانی پر و بال بگیرند بلکه قدری از آسیبهای اقتصادی وارده بر پیکره سینما جبران شود چون هیچ کار صنفی بدون رجوع به صنوف قوی انجام نمی‌شود و دستورات از بالای مقامات دولتی هم باز بدون پیگیری صنوف قدرتمند به نتیجه نخواهد رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: