به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم، قائم مقام رئیس رسانه ملی در این مراسم بابیان اینکه مرکز نظارت و ارزیابی باید همیشه بدرخشد، گفت: این مرکز باید مدعی العموم رسانه ملی و به مثابه دادستان قوه قضائیه باشد، چراکه مهم ترین رسالت دادستانی هم پیشگیری از بروز جرائم است و هم بعد برخورد با مجرمان و مقصران.

 وی افزود: باید به جایی برسیم که مرکز نظارت و ارزیابی درباره همه موارد اصلاحی و پیشگیری محور قرار بگیرد و حکمش فصل الخطاب باشد؛ آن هم نه به عنوان حکم و داور، بلکه به عنوان کسی که حق مسلم دارد تا نظر بدهد و مطالبه کند.

حجت الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه تا رسیدن به این نقطه مطلوب هنوز فاصله هست، گفت: اگر نظارت و ارزیابی قبل از پخش و زمان تولید هم در این مرکز صورت بگیرد، به اهدافمان نزدیک‌تر خواهیم شد.

علی بخشی زاده، رئیس سابق مرکز نظارت و ارزیابی رسانه ملی نیز در این مراسم با اشاره به تاریخ و فلسفه تاسیس این مرکز گفت: نقطه اصلی رسانه‌ها در جهان مراکز نظارت و ارزیابی آنها هستند.

 وی با قدردانی از همکارانش در این مرکز گفت: مرکز نظارت و ارزیابی رسانه ملی کادر ساز است، از اینجا بود که چند مدیر شبکه و مدیر کل و حتی قائم مقام برای سازمان تربیت شد.

 علیرضا شریفی، رئیس جدید مرکز نظارت و ارزیابی رسانه ملی هم در این مراسم گفت: خوشبختانه مرکز نظارت و ارزیابی رسانه ملی نقاط برجسته و خوبی در کارنامه خود دارد و انشاالله باید با کمک یکدیگر آجرهای تکمیلی این بنا را بچینیم.

 وی افزود: ما باید از ظرفیت هوشمندانه نخبگانی و مردمی در مجموعه نظارتی با روش های خلاقانه بیشتر استفاده کنیم. امروز استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این موضوع بسیار فرصت ساز است. باید در کنار گوشزد کردن بتوانیم توصیف را هم برای تولید به صورتی برجسته کنیم که تا حدی گویا باشد که خود مجموعه تولیدکننده ادامه مسیر پردازش را خودش انجام دهد.

نورالله مرادی، قائم مقام رئیس حوزه ریاست رسانه ملی هم در این مراسم گفت: مرکز نظارت مرکز آموزش عملی در رسانه ملی نیز محسوب می‌شود و همه ما در این مدت درس‌ها یاد گرفتیم.

وی افزود: مرکز نظارت از مکان‌های ارزشمند سازمان است، هم از حیث عملکردی و هم از حیث علمی. مجموعه گزارش هایی که دوستان از این مرکز ارائه می دهند منتج به راهبرد، دستور جلسه و یا آیین نامه می‌شود. تمام گزارش های ارزیابی این مرکز خوانده می‌شود، زیرا بسیار مفید هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: