به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، این مستند به هزینه های بالای دارویی در کشور سوئیس می پردازد.

دارو و درمان در سویئس با وجود اینکه این کشور از ثروتمند ترین کشورهای دنیا است هزینه های زیادی دارد که معمولا بیماران قادر به تقبل هزینه های دارویی برای درمان خود نیستند. هپاتیتC بیماری شایع در این کشور است که بیش از 700 هزار نفر در این کشور مبتلا به آن هستند ولی با وجود تشخیص بیماری، داروهای مربوطه برای درمان در اختیار بیماران قرار نمی گیرد و سازمان مربوطه تنها در صورتی که بیمار مرز شرایط حاد را رد کند داروهای درمانی را در اختیار انها قرار می دهد.

 در این برنامه همچنین بیان می شود بیمارانی که افسرده و ناامید هستند و توانایی کار ندارند.دائم مورد تست و آزمایش قرار می گیرند تا روند بیماری انها تحت نظر باشد اما حال خوبی ندارند و بهبودی حاصل نمی شود چرا که نمی توانند داروهای مربوطه برای درمان را تهیه کنند. این جدا از هزینه ها ی ثانویه انها برای زندگی ست که شرایط را برای این بیماران سخت می کند. در این کشور سالانه حدود 400 نفر به خاطر این بیماری می میرند که امار کشته ها حتی از امار قربانیان ایدز هم بیشتر است. گروهی از محققان دانشگاهی به بررسی هزنیه های درمانی و قیمت داروهای این بیماری پرداختند و نهایتا نتایج به دست آمده حاکی از ان بود که قیمت فروش این داروها در سوئیس با مبلغی حدود 1000 برابر بیشتر از قیمت تمام شده برای تولید این دارو به دست مشتری می رسد. در این میان برخی متخصصین و بیماران پس از تحقیقات متوجه شدند که هند تولید کننده داروهای مورد نیاز آنها با هزینه بسیار پایین تر است. در هندوستان قشر پولدار و قشر متوسط هر دو به یک میزان هزینه درمان می دهند که مبلغی قابل قبول و پرداخت است. اکنون متخصصان در تلاش هستند تا به کمک دولتمردان بتوانند قراردادهایی با هند مبنی بر تامین داروهای مورد نیاز انها ببندند تا بیماران بتوانند داروهای درمانی خود را با مبلغی بسیار پایین تر تامین کنند اما هنوز مسئولین سوئیسی اقدام مثبتی برای پیشبرد این روند انجام نداده اند.

مستند « بهبود از بیماری » برای مخاطبان اسپانیایی زبان، روز سه شنبه ساعت 4:30 به وقت تهران روی آنتن هیسپان تی وی می‎رود وتکرار آن همان روز  ساعات 9 و 15،21:30 و روز چهارشنبه  ساعت 1:30 دقیقه بامداد روی آنتن خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: