به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این نمایش عروسکی براساس نوشته‌ی کیوان اقبالی‌گوران در مرکز تئاتر کانون تولید شده است.

در نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» قصه‌ی بچه نترس و باهوش روستایی به نام حسنی بازگو می‌شود که پس از شنیدن حمله گرگ به گله گوسفندان و اسیر شدن پدرش «عمو چوپان» از زبان کلاغ، آماده نجات او از دست گرگ بدجنس می‌شود و در مسیر راه اتفاق‌هایی برایش می‌افتد.

در این نمایش از ناصر احمدی‌فر، علی افشاری، پری‌ناز آل‌آقا، سارا اقبال، شیدا اصغری، ندا واقعی، سعیده‌ آرام‌موسوی، شقایق ناظم‌پور و لیلا معین به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده عروسک‌ها نام برده شده است .

هم‌چنین آهنگ‌سازی نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» را محمدرضا معین و ساخت عروسک‌ها را عادل بزدوده، همایون صلاحی و میترا رحمانی برعهده داشته‌اند.

در عین حال علی انصاری در طراحی صحنه و عروسک‌ها با کارگردان همکار داشته و اسماعیل عباسی این نمایش عروسکی را عکاسی کرده است.

بر همین اساس حسن دادشکر به عنوان طراح نور، میترا رحمانی طراح لباس، پرویز محلاتی طراح پوستر و بروشور و سعیده‌آرام موسوی شاعر، این نمایش بوده‌اند و علی‌رضا حسین‌پور و محمدرضا شاملو به عنوان سازنده دکور، علی‌اکبر گلکار پروین ضبط صدا، تصویر و تدوین و مرام خادم‌حسینی دستیار کارگردان و مدیر صحنه همکاری کرده‌اند.

نمایش عروسکی «حسنی یه پهلوونه» در نهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران بر روی صحنه رفت و به پاس تلاش و درک زیبایی شناختی صحنه و عروسک‌ها تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به عادل بزدوده اهدا شد.

علاقه‌مندان تا پایان آبان ۱۳۹۹ می‌توانند فیلم این نمایش را در پایگاه اینترنتی «نمایش‌نما» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی th.kpf.ir تماشا کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: